“Не сюрприз, а виправлення історичних неточностей: Зеленський про другий аспект плану стійкості”

“Не сюрприз, а виправлення історичних неточностей: Зеленський про другий аспект плану стійкості”

Президент Володимир Зеленський у парламенті презентував другий пункт плану стійкості для України, який стосується інтеграції країни до Європейського Союзу та НАТО. Зокрема, він підкреслив: "Україна повинна стати найбільш швидкою в процесі вступу до ЄС, і тому кожен громадянин має бути максимально активним у прийнятті й реалізації тих рішень, які допоможуть трансформувати нашу державу. Основні принципи цих перетворень будуть викладені в додатку до цього пункту плану стійкості щодо євроінтеграції".

Зеленський також нагадав, що план перемоги України стартує з заклику до НАТО. Він акцентував на важливості цього кроку для національної безпеки. "Запрошення до НАТО – це політичний крок, який не змінює кардинально безпекові умови для наших партнерів і не передбачає миттєвого активування п'ятої статті НАТО. Тим не менш, ми це заслуговуємо. Ми підписали вже 27 двосторонніх угод про безпеку з нашими партнерами, більшість з яких є членами НАТО, і вони підтримують нашу інтеграцію в Альянс. Це свідчить про те, що між нами та НАТО немає жодних перешкод, окрім недостатньої політичної волі – і це не стосується України", – зазначив він.

Глава держави вірить, що Україна здатна переконати міжнародних партнерів проявити смілість, також зауваживши, що членство в НАТО могло б захистити країну від агресії Росії. "Альянс НАТО – це те, що ми заслуговуємо. Це не щедрість з боку партнерів, а необхідність виправити історичну помилку, яка призвела до війни", – резюмував президент.

Як повідомлялося, у жовтні Зеленський представив план перемоги для лідерів держав Європейського Союзу. А 14 листопада оголосив про реалізацію внутрішнього Плану стійкості, що включатиме 10 ключових пунктів для зміцнення України в складних умовах. Як зазначає видання The Times, цей план має на меті підвищити моральний дух українців, особливо після перемоги Дональда Трампа на виборах, а також запевнити людей у здатності України боротися навіть при скороченні підтримки з боку США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *