“Перспективи завершення війни в Україні: можливий мир у 2025, – The Economist”

“Перспективи завершення війни в Україні: можливий мир у 2025, – The Economist”

Протягом наступного року може відкритися перспектива завершення конфлікту в Україні, оскільки обидві сторони підходять до межі своїх ресурсів, а держави-союзники всіх учасників бажають, щоб бойові дії зупинилися. На це звертає увагу Крістофер Локвуд, європейський редактор видання The Economist. Він підкреслює, що ця тема стане ключовою для нової адміністрації Дональда Трампа.

Локвуд зазначає, що до 2025 року США витратять на допомогу Україні вже виділені 61 мільярд доларів, хоча, імовірно, Трамп вирішить заморозити ці кошти раніше. "Гроші – це не єдина проблема. США стикаються з нестачею військових матеріалів, що постачаються в Україну, при цьому також необхідно враховувати потреби Ізраїлю й Тайваню", – підкреслює він.

Журналіст також додає, що ситуація ускладнюється через недостатні зусилля Європи у розширенні оборонного виробництва для задоволення потреб України. "Україна вже має вражаючий оборонний сектор, зокрема у виробництві дронів. Однак їй буде важко компенсувати зменшення поставок західної зброї", – коментує Локвуд.

Він прогнозує, що така ситуація посилить тиск на початок будь-яких переговорів з Путіним у 2025 році. "Які можуть бути умови угоди? Україні доведеться погодитися на втрату частини своєї території. 7% території, захоплені Росією під час першого вторгнення у 2014 році (Крим і Донбас), навряд чи підлягатимуть поверненню. Будь-яке мирне врегулювання, ймовірно, також передбачатиме збереження Росією частини або навіть більшої частини з додаткових 11%, які вона контролює після вторгнення в 2022 році. В обмін на це Україні необхідно отримати надійні гарантії безпеки, ідеальним варіантом буде членство в НАТО. Це, ймовірно, буде прийнятним для Києва, хоча реалізувати це буде складно", – зазначає оглядач.

Локвуд також зауважує, що з приходом Трампа до влади перспектива вступу України до НАТО виглядає малоймовірною ще на багато років, якщо взагалі станеться.

"Тим не менше, ймовірність початку обговорень у 2025 році виглядає досить реальною, і якщо вони почнуться, конфлікт може значно зменшитися, аж до можливого припинення вогню. Поки триватимуть переговори, може виникнути напівзаморожений конфлікт. Це неідеальний вихід, але набагато кращий, ніж теперішній стан справ," – підсумував він.

Одним з найрадикальніших кроків, які міг би зробити Захід, було б зняття будь-яких обмежень на використання своєї зброї для ударів по Росії, вважає полковник у відставці Філіп Інгрем, експерт військової розвідки Великої Британії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *