Середземне море, як вказують дослідження, може зникнути в результаті геологічних процесів, що розвиваються повільно, але впевнено. Згідно з інформацією, опублікованою IFL Science, дві великі тектонічні плити, Африканська та Євразійська, стикаються одна з одною, що підвищує ймовірність того, що в майбутньому це море може втратити своє існування. Вчені підкреслюють, що континенти на нашій планеті завжди перебувають у русі, хоча цей процес відбувається дуже поступово.
Земна кора складається з тектонічних плит, які переміщуються по напіврідкій верхній мантії, призводячи до зміни форм рельєфу та розташування континентів протягом великого часу. Вони зазначають, що те, як ми можемо спостерігати континенти сьогодні – це лише тимчасове явище, адже їх форма і положення змінювалися в минулому і, ймовірно, змінюватимуться в майбутньому.
Основна загроза для Середземного моря полягає у зростаючій взаємодії упомянутіх плит. Приблизно 100 мільйонів років тому вони почали наближатися, поступово закриваючи існуючі океанські басейни між собою. Процес зміщення цих плит відбувається на мікроскопічній шкалі – всього кілька міліметрів на рік. Так, зрештою, в результаті утворення нового суперконтиненту Середземне море може «опинитися» між двома плитами і перестати існувати, коли Європа потоне під Африканською плитою.
Проте це лише один з можливих сценаріїв. З огляду на повільний темп тектонічних змін, вчені запевняють, що Середземне море навряд чи зникне у найближчі мільйони років, тому немає причин для занепокоєння.
Вони також відзначають, що за умови відсутності глобальних катастроф, таких як ядерні війни чи серйозні зміни клімату, Homo sapiens має шанс стати свідком потенційного зникнення Середземного моря через мільйони років.
Окрім цього, стало відомо, що дослідники розробили новий метод отримання пального з вуглекислого газу, який на 45 разів ефективніший за традиційні методи виробництва біодизеля. Нагадаємо також, що Льодовик Туейтса, відомий як "Льодовик Судного дня", тане через зміни клімату, що може здати серйозні наслідки для рівня моря, загрожуючи затопленням великих міст, таких як Нью-Йорк і Маямі.