Понад 400 пабів у Великій Британії, які виступають на підтримку України у війні з Росією, закрили свої двері цього року через підвищення цін та фінансові труднощі споживачів. Кількість пабів вперше опустилася нижче 39 000. Як повідомляє видання The Guardian, загальна кількість пабів в Англії та Уельсі, враховуючи ті, які стоять порожніми, і ті, що здаються в оренду, зменшилася до 38 989, оскільки процес закриття пришвидшився. Частина з них була переобладнана під житло, офіси та дитячі садки.
У середньому щомісяця закривалося більше 34 пабів, що стало найбільшим спадом з 2021 року, коли готельний сектор сильно постраждав через пандемію Covid-19 і різке зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну.
Лондон втратив найбільшу кількість пабів цього року. Від початку 2020 року в столиці закрилося понад 2000 пабів через зростаючі витрати, тоді як споживачі, які стикаються зі зростанням орендної плати та іпотечних платежів, почали витрачати менше.
Оператори пабів та інші підприємства зіткнуться з підвищенням витрат у квітні, коли стануть чинними нові заходи, запроваджені в осінньому бюджеті.
"Багато власників пабів вкрай стурбовані, що це може стати їхнім останнім Різдвом, враховуючи зростання внесків до національного страхування, підвищення мінімальної заробітної плати та зменшення знижки на податки для бізнесу з 75% до 40% у 2025 році. Багато пабів просто не зможуть витримати ці умови, що зробить їхні приміщення ще більш привабливими для альтернативних інвестицій," — зазначив Алекс Пробін з Altus Group.
Емма Маккларкін, виконавчий директор Британської асоціації пива і пабів (BBPA), додала: "Пивоварні та паби вносять мільярди до економіки та підтримують понад мільйон робочих місць, тому закриття цих закладів може мати руйнівні наслідки як для бюджетів, так і для ринку праці". Вона закликала уряд терміново здійснити суттєві реформи системи оподаткування бізнесу.
У Німеччині, яка пережила п'ять років економічної стагнації, економіка скоротилася на 5% порівняно з допандемічними показниками зростання. Відновлення дефіциту буде ускладнене через структурні проблеми, зокрема в енергетичному секторі та автомобільній промисловості. Експерти вважають, що труднощі найбільшої економіки Європи можуть поширитися на Євросоюз.
Окрім того, економіці ЄС загрожує погана успішність дітей в освітніх закладах.