Ситуація з 155-ю окремою механізованою бригадою "Анна Київська" є "неприємною та ганебною", але не такою однозначною, як стверджувалося раніше в ЗМІ. Про це в коментарі Суспільному зазначила членкиня парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепка від фракції "Голос" Соломія Бобровська.
"Ця ситуація дійсно неприємна і ганебна. Проте вона є типовою для більшості бригад. З резервів, які сформувалися, під час перших місяців їх формування багато бригад ставали донорами для бойових підрозділів. Наша мобілізація має на меті поповнення бригад, які нині виконують бойові завдання на фронті. Коли ми формуємо бригаду, це не означає, що призиваємо тисячі людей, і ніхто з ними не працює. Часто їх забирають і відправляють в інші бригади", — зазначила вона.
За словами Бобровської, військове командування попереджало про те, що військові не готові їхати на навчання у Францію перед відправкою. Також були прохання відтермінувати ці виїзди, щоб завершити укомплектування.
"Я б не звинувачувала конкретних осіб. Вина людей на місцях можливо лише у тому, що треба було частіше і голосніше говорити про ці проблеми, але армія — це дещо інший механізм, ніж бізнес, і цивільний підхід до вирішення питань. Це стосується всіх бригад. Але 155-та бригада виявила певні проблеми, які стосуються всіх нових формувань резерву", — додала нардепка.
Вона також повідомила, що комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки запросить на своє засідання відповідальні сторони у справі 155-ї ОМБР. Напередодні у профільному комітеті відбулася нарада щодо випадків самовільного залишення військовими частин.
"На найближче засідання ми плануємо запросити всі сторони цієї справи, щоб вислухати їх та ухвалити рішення чи дати рекомендації", — зазначила Бобровська.
Розслідування випадків самовільного залишення частин військовими здійснює декілька структур, серед яких ОК "Захід" і Міноборони. Бобровська також повідомила, що "багато військовослужбовців з 155-ї бригади отримали наказ перевестися в інші види і роди військ".
Як згадувалося раніше, 155-а бригада, оснащена "Леопардами", не дісталася фронту через труднощі. Вона повинна була підсилити війська в Покровську, куди націлилися росіяни. Номінально у штаті бригади повинно було бути понад 5800 військовослужбовців, що робило б її однією з найбільших в ЗСУ. Проте, за інформацією ЗМІ, близько 1700 військовослужбовців самовільно покинули бригаду протягом 9 місяців навчання в Україні, Польщі та Франції.
Після цього відреагував командувач Сухопутними військами Михайло Драпатий, зазначивши, що "деякі факти мали місце". Він додав, що від "впливу командування залежить успіх особового складу" і що наразі ведеться робота щодо покращення командування.
Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп також висловив свою думку про те, як вирішити проблему самовільного залишення частин у бригаді, зазначивши, що скандал у 155-тій бригаді свідчить про серйозні проблеми в мобілізаційних заходах та комплектуванні української армії.