Державне бюро розслідувань протягом 2024 року виявило 120 посадовців, причетних до незаконного переправлення осіб через державний кордон. Цю інформацію було оприлюднено 8 січня. В минулому році ДБР провело розслідування в рамках 287 кримінальних справ цього напрямку.
«У 2023 році по цих справах було оголошено підозру 120 особам, а до суду направлено 61 обвинувальний акт. Серед підозрюваних найчастіше зустрічалися працівники ТЦК, медико-соціальних експертних комісій, лікарі та представники правоохоронних органів», – зазначають у відомстві.
Бюро надає оцінку суми зафіксованих хабарами в справах, пов’язаних з незаконним переправленням військовозобов’язаних, у 11 мільйонів 400 тисяч гривень. Згідно з даними ДБР, завдяки проведеній роботі було арештовано майно підозрюваних на загальну вартість майже 11 мільйонів гривень.
Також нагадаємо, що голова КМВА має намір залучити СБУ та поліцію до перевірки відряджень міських посадовців за межі України.
Відомство відзначає, що для організації переправлення чоловіків через кордон підозрювані виготовляли підроблені медичні довідки, оформляли їх як волонтерів або водіїв гуманітарних вантажів та знімали з військового обліку під прикриттям фіктивних кримінальних проваджень.
«Окрім того, поширені схеми переведення чоловіків через кордон поза контрольними пунктами або за допомогою «фальшивого» одруження з особами з інвалідністю», – додає бюро.
З початком російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію. Виїзд за кордон більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено.