Чергові добровольці Українського легіону підписали контракти із Збройними силами України 10 січня, повідомиє кореспондент Радіо Свобода. Це є друга група українців, які, перебуваючи за кордоном, вирішили приєднатися до Сил оборони. Серед нових добровольців є й троє жінок.
Кількість українців, що підписали контракти, наразі не озвучена керівництвом легіону. Проте відзначають, що цього разу число добровольців вдвічі більше, ніж 12 листопада 2024 року.
Генеральний консул України в Любліні Олег Куць зазначив, що після підписання першої партії контрактів відзначено зростання кількості заявок, які на сьогодні становлять приблизно 1 300.
«Географія охочих поповнити ряди легіону зросла. Тепер це не лише українці з європейських країн. Це також цікаво, що сьогодні ми маємо кілька жінок», – підкреслив Куць у коментарі Радіо Свобода.
Представник командування Українського легіону Петро Горкуша уточнив, що троє жінок-добровольців планують проходити військову службу «на посадах медичних працівників та у підрозділах зв’язку».
Серед добровольців, які приєдналися до Сил оборони, є представники з Польщі, Чехії, Литви, Словаччини, Данії та Німеччини. Наймолодшому із них 20 років, найстаршому – 55.
«Я усвідомлюю ризики, з якими стикаюся, і що може мене чекати. Багато моїх друзів вже тривалий час на війні, і частково вони стали моєю мотивацією для цього усвідомленого кроку. Впевнений, що моїй черзі настав час», – говорить Андрій, який приїхав зі Словаччини, де проживав і працював протягом останніх п’яти років.
Термін першого етапу навчання на польському полігоні продовжено до 45 днів. Спочатку планувалося, що легіонери навчаться за 35 днів. Подовження терміну етапу навчання пов’язано з вдосконаленням програми, повідомив представник легіону.
Також слід зазначити, що добровольці, які першими підписали контракти із ЗСУ у листопаді минулого року, продовжують навчання на українському полігоні. Частина з них після навчання проходитиме спеціалізовану підготовку на полігонах Європи.
Український легіон – це перший добровольчий підрозділ Збройних сил України, який формується з українців, що проживають за кордоном. Вступ до легіону можливий лише на добровільній основі через підписання контракту. За інформацією з офіційної сторінки легіону, військовий підрозділ буде оснащено сучасною технікою та зброєю, що забезпечить високу боєздатність та ефективність виконання завдань. Навчання проводитимуть інструктори НАТО на полігонах країн-партнерів.
Формування Українського легіону передбачене двосторонньою безпековою угодою між Україною та Польщею, підписаною президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Варшаві 8 липня 2024 року.