Шість країн Європейського Союзу звернулися до Європейської комісії з проханням знизити максимальну ціну на російську нафту, яка наразі становить 60 доларів за барель. Таке рішення має на меті зменшити фінансові можливості Москви щодо ведення війни в Україні, повідомляє Reuters. У листі, надісланому Швецією, Данією, Фінляндією, Латвією, Литвою та Естонією до виконавчого органу ЄС, йдеться про те, що ці дії є критично важливими, оскільки вони зменшують основне джерело доходу Росії.
Представники зазначених країн наголосили, що настав час посилити дію санкцій, знизивши максимальну ціну на нафту, встановлену країнами G7. Як зазначається у статті, граничні ціни на російську сирорідну нафту та нафтопродукти були запроваджені країнами G7 для обмеження доходів Москви від торгівлі нафтою, що в свою чергу має на меті зменшити її здатність фінансувати військову агресію проти України.
На даний момент максимальні ціни на російську сиру нафту складають 60 доларів за барель, у той час як для нафтопродуктів максимальний ліміт дорівнює 100 доларам за барель для преміальних продуктів і 45 доларам за барель для стандартних продуктів. Вказується, що ці максимуми не переглядалися з грудня 2022 року і лютого 2023 року, в той час як ціни на російську нафту на ринку в 2023 та 2024 роках, як правило, були нижчими за ці показники.
У листі шести країн сказано, що на сьогоднішній день міжнародний ринок нафти перебуває в кращому стані, ніж у 2022 році, що знижує ризик виникнення шокових ситуацій на ринку через зменшення валютного порогу.
Раніше УНІАН повідомляв, що США наклали серйозні санкції на Росію, охоплюючи понад 400 фізичних осіб та організацій з енергетичного сектора РФ, які безпосередньо або опосередковано забезпечують фінансування російської армії.
Нафтопереробні компанії в Індії та Китаї тепер мають шукати альтернативи російській нафті в регіонах Близького Сходу, Африки та Америки. Це, на думку експертів, призведе до підвищення цін та вартості транспортування в умовах нових санкцій проти Російської Федерації.
Водночас, торгівля між Китаєм та санкційною Росією у 2024 році досягла рекордного рівня, з обсягом імпорту та експорту, що еквівалентний 232 мільярдам євро.