Державні нафтові компанії та великі приватні нафтопереробники Китаю активно купують сиру нафту з країн Близького Сходу та інших регіонів. Пекін стурбований можливими перебоями у постачанні пального, що викликані посиленням санкцій проти Росії та Ірану. Згідно з інформацією Bloomberg, ряд компаній, зокрема Cnooc, Shandong Yulong Petrochemical Co та Jiangsu Eastern Shenghong Co, подали термінові запити на закупівлю нафти для швидкого постачання. Трейдери повідомили, що розглядаються різні види нафти з Близького Сходу, Африки та Америки, при цьому особливий попит спостерігається на вантажі, заплановані на лютий.
Дії найбільших китайських покупців нафти зумовлені занепокоєнням, що невеликі приватні нафтопереробники, і без того під тиском, можуть бути змушені знизити виробничі потужності та скоротити обсяги виробництва пального, якщо втратять можливість купувати російську та іранську нафту за зниженими цінами.
У разі, якщо ці малі компанії зазнають збитків, більші державні НПЗ можуть бути змушені втрутитися, щоб уникнути кризи з постачанням пального на внутрішньому ринку. Це дозволить захистити енергетичну безпеку, що є пріоритетом для Пекіна.
Останні санкції, введені Вашингтоном, вплинули на понад 180 танкерів та на деяких з найбільших російських виробників нафти. Ці заходи вплинули на азіатський ринок нафти, і покупці, постачальники та портові компанії намагаються адаптуватися до змін.
Деякі танкери, які потрапили під санкції і перевозили російську нафту в провінцію Шаньдун, почали зупинятися або ставати на якорі біля берегів Китаю, поки постачальники розглядають наступні кроки.