Українські банки мають право зупиняти фінансові операції своїх клієнтів. Таке рішення може бути прийнято у випадках, коли на рахунки надходять значні суми. У інтерв'ю "Ми – Україна" перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова підкреслила, що такі транзакції потребують додаткових пояснень та документів, що підтверджують легітимність коштів.
Вона зазначила, що деякі підприємці не реєструють рахунки для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а користуються рахунками фізичних осіб, намагаючись зменшити витрати та підвищити прибуток.
“Коли на рахунок фізичної особи починають надходити несподівані гроші, банк може не з'ясувати їх походження. Якщо ж особа не має роботи або її офіційний дохід мінімальний, банки дійсно можуть зупиняти операції та вимагати пояснень і додаткових документів,” – зазначила вона.
Рожкова зазначила, що така ситуація є "постійною життєвою історією".
“Бізнесмени намагаються максимізувати свої доходи та мінімізувати витрати, в той час як держава прагне, щоб підприємці ділилися своїм успіхом. В цьому і полягає постійний пошук справедливості. Мені здається, нині не найкращий момент для цього,” – додала перший заступник голови НБУ.
В медіапросторі з'явилася інформація про можливість блокування банківських карт українців за часте зняття готівки – більше трьох разів на місяць, особливо за значних сум.
Однак у Національному банку України спростували дані чутки про блокування карток за часті зняття готівки.