Професії електромонтера, швачки, слюсаря-сантехніка та електрогазозварювальника нині є найбільш затребуваними на ринку праці. Про це повідомила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України, під час регіонального форуму в Харкові, як зазначає "Укрінформ".
Вона підкреслила, що роботодавці шукають спеціалістів у сфері послуг, а також водіїв і слюсарів, оскільки ці професії стали дефіцитними через мобілізацію чоловіків.
"Найменш доступні фахівці на ринку праці – це електромонтери, швачки, слюсарі-сантехніки та електрогазозварювальники. Їх резюме рідко з'являються в публічному доступі, бо вони завжди зайняті, але попит на них залишається високим. Це сигнал для нас про те, кого потрібно навчати," – зазначила Бережна.
Вона також повідомила, що у 2024 році понад 41 тисяча безробітних пройшла навчання або перенавчання через служби зайнятості, з яких 23 тисячі здобували професію в професійно-технічних центрах. Крім цього, існують програми підвищення кваліфікації та перекваліфікації.
"Минулого року ми допомогли перенавчити приблизно 100 тисяч людей. Це, звісно, невелика кількість, адже, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень, в Україні є 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян. Тому ми маємо запропонувати більше можливостей для перенавчання," – підкреслила вона.
Директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк також повідомила, що 80% зареєстрованих у центрах зайнятості – це жінки, що стає серйозним викликом. Вона додала, що звичайний механізм роботи, коли роботодавець подає вакансію, а служба підбирає кандидатів, наразі не працює.
"Роботодавці повинні пропонувати, наприклад, часткову компенсацію за оренду житла, або повну оплату цієї оренди, чи соціальний пакет, страхування. Слова про зарплату вже не вражають, навіть якщо вона становить 35 тисяч гривень. Щоб задовольнити потреби конкретних роботодавців, ми працюємо в сусідніх областях, відвідуємо громади, де керівники підприємств спілкуються з людьми та деталізують умови," – зазначила Жовтяк.
У 2024 році ринок праці став більш насиченим вакансіями, а середня заробітна плата зросла на 12,5%, що видно з даних дослідження "OLX Робота".
За інформацією Work.ua, в грудні середня зарплата, пропонована роботодавцями, склала 24 000 гривень, що на 5% більше, ніж у листопаді. Найбільше зростання зарплат спостерігалося в категоріях "Нерухомість", "Юриспруденція" та "Управління персоналом, HR".