22 січня, в День Соборності України, «Укрпошта» представить нові поштові марки, на яких зображений традиційний одяг українців, що мешкають у Кубані, Білгородщині та Курщині. Про це повідомила пресслужба компанії 17 січня. Зазначено, що ця особлива марка приурочена до річниці підписання указу президентом України Володимиром Зеленським щодо історично населених українцями територій Російської Федерації. Цей указ є відповіддю на викривлення історії та національної ідентичності українців у Росії, зокрема на землях, де вони історично проживали: Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині.
Новий поштовий випуск, що показує народний одяг українців з Кубані, Білгородщини та Курщини, є продовженням серії марок «Український народний одяг», яка була започаткована в 2001 році.
«День Соборності має велике значення для всіх українців, оскільки термін «соборність» виражає ідею об'єднання всіх територій країни в одне державне ціле, а також згуртованість усіх громадян, незалежно від національності. Випуск нової марки від Укрпошти підтримує відновлення правди про історичне минуле заради світлого українського майбутнього», – ідеться у повідомленні.
Поштові марки, які Укрпошта представить у 2025 році: «Курщина. Свято Явдохи», «Білгородщина. Великдень», «Кубань. Свято Роду» будуть видані тиражем по 600 тисяч примірників кожна.
Також повідомляється, що поштовий блок «Український народний одяг» складатиметься з шести марок: «Курщина. Свято Явдохи», «Курщина. Свято Прокопія», «Білгородщина. Великдень», «Білгородщина. Колодій», «Кубань. Свято Роду» та «Кубань. Свято Георгія». Тираж цього поштового блоку складе 30 тисяч примірників.
Нагадаємо, 22 січня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації», в якому підкреслюється, що «це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього». У документі йдеться про необхідність «внести на розгляд план дій для збереження національної ідентичності українців у Російській Федерації», зокрема на історично населених ними територіях: Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині, які нині входять до складу сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської та Ростовської областей РФ.