Міністр фінансів України Сергій Марченко висловився про важливість надання Державній податковій службі доступу до банківської таємниці. Проте, Національний банк України категорично заперечує можливість безконтрольного і необмеженого позасудового доступу до цієї інформації. У заяві НБУ йдеться: "Національний банк проти надання безконтрольного доступу до банківської таємниці будь-яким органам. Лише за рішенням суду правоохоронці та податкові органи можуть отримати інформацію, яка є банківською таємницею, але для цього вони повинні надати докази обґрунтованості, доцільності та наявності підстав для отримання цієї інформації, що є важливим запобіжником проти зловживань".
Регулятор наголосив на тому, що необґрунтоване розширення доступу до банківських даних може загрожувати основним правам громадян і не відповідає європейським цінностям. "Аспект банківської таємниці є не менш важливим, ніж принцип презумпції невинуватості, закріплений у Конституції, який є основою довіри в суспільстві", – підкреслив голова Національного банку Андрій Пишний.
4 грудня 2024 року співзасновник Monobank Олег Гороховський заявив, що клієнти, оформлюючи картку "Національного кешбеку" в "ПриватБанку", автоматично погоджуються на розкриття банківської таємниці. У договорі "ПриватБанку" з клієнтами, на який посилається Гороховський, зазначено, що дані передаються "за всіма активними поточними рахунками з емісією Платіжної картки, включаючи ті, що можуть бути відкриті в майбутньому".
Народний депутат Ярослав Железняк акцентував увагу на тому, що ця вимога діє не лише щодо "ПриватБанку", але й для всіх інших фінансових установ, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Пізніше представники "ПриватБанку" заявили, що вони діють у межах законодавства, передаючи інформацію про клієнтські операції для нарахування "національного кешбеку".