Постачання російської нафти до Китаю в 2024 році зросли на 1% у порівнянні з 2023 роком, досягнувши історичного максимуму. Про це повідомляє Reuters. За даними Головного митного управління Китаю, обсяги постачань з Росії (включаючи трубопровідний та морський транспорт) склали 108,5 млн метричних тонн, що еквівалентно 2,17 млн барелів на добу.
На тлі цього Саудівська Аравія, найбільший виробник нафти в ОПЕК, поставила 78,64 млн тонн, що приблизно становить 1,57 млн барелів на добу. Таким чином, постачання з Саудівської Аравії зменшилися на 9% порівняно з 2023 роком.
Експерти пояснюють цю тенденцію тим, що Росія запропонувала Китаю вигідніші ціни на нафту.
Водночас загальний імпорт сирої нафти до Китаю, який є найбільшим у світі споживачем, у 2024 році знизився на 1,9%. Цей спад пов’язують зі слабкими темпами економічного зростання та зменшенням попиту на паливо.
Раніше повідомлялося, що державні нафтові компанії та великі приватні нафтопереробні заводи Китаю почали активно купувати сиру нафту з Близького Сходу та інших регіонів. Експерти вважають, що цьому сприяли побоювання Пекіна з приводу можливих перебоїв у постачанні пального через посилення санкцій проти Росії та Ірану.
Нагадаємо, що новий раунд американських санкцій вразив більше 180 танкерів та ряд великих російських нафтових компаній. Очікується, що ці обмеження суттєво вплинуть на здатність Москви фінансувати війну проти України.