Нова адміністрація президента США планує кардинально змінити свій підхід до завершення війни. Замість того, щоб обіцяти Україні більше зброї, команда Дональда Трампа прагне розпочати діалог із Володимиром Путіним. Про це повідомляє The Wall Street Journal. Журналісти зауважили, як сильно відрізнялися висловлювання європейських партнерів України на Всесвітньому економічному форумі в Давосі від поглядів нової американської адміністрації.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив про впевненість у тому, що Україна в підсумку стане частиною військового альянсу, підкресливши, що переговори з Росією мають розпочатися тільки після формування України достатньо сильної позиції. "Якщо ми укладемо погану мирну угоду, це лише дозволить президентові Росії отримати підтримку лідерів Північної Кореї, Ірану та Китаю," – зазначив він, додавши, що найкращий спосіб уникнути нового вторгнення Росії – це прийняття України до НАТО.
Проте представник Трампа з особливих місій Річард Гренелл, який виступав на форумі через відеозв'язок, запевнив, що США не підтримають розширення блоку, поки деякі країни не виконують свої зобов'язання щодо витрат на оборону у розмірі 2% від ВВП.
Важливими були розбіжності і щодо необхідності мирних переговорів. Багато європейських країн, особливо з того боку континенту, виступають проти переговорів із Володимиром Путіним, поки він не продемонструє справжнє бажання припинити конфлікт. Тим часом адміністрація Трампа вважає, що негайні прямі переговори є єдиним шляхом до розв'язання ситуації.
"Ми вважаємо шокуючим, що так багато європейських міністрів закордонних справ і американських політиків просто не намагаються зупинити війну. Володимир Путін і Джо Байден не спілкувалися більше трьох з половиною років, і ми вважаємо це обурливим. Американський народ також вважає це неприйнятним," — зазначив представник Трампа.
Як повідомлялося раніше, план Трампа, ймовірно, передбачатиме територіальні поступки з боку України в обмін на гарантії безпеки від Заходу.
Також було зазначено, що Дональд Трамп пригрозив заборонити російський експорт до США, якщо Москва не погодиться на мирну угоду. Однак Кремль, імовірно, проігнорує це попередження, оскільки Росія вже майже нічого не постачає до Америки.