Запровадження накопичувальної пенсійної системи не підвищить податкове навантаження для українців. Така інформація була озвучена Міністерством соціальної політики України.
"Запровадження накопичувальної системи, яка є частиною пенсійної реформи, надасть можливість працівникам збільшити свої майбутні пенсійні виплати протягом трудового життя. Важливо зазначити, що це не спричинить додаткового навантаження на платників податків", – йдеться у повідомленні.
Також у міністерстві підкреслили, що внески від роботодавця та працюючої особи не зміняться. Вони будуть виділені з діючого єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Працівники матимуть можливість самостійно робити додаткові добровільні внески.
"Очікується, що запровадження накопичувальної системи дозволить підвищити розмір пенсії ще на 15-20% щодо середньої зарплати протягом трудового життя, на додаток до солідарної частини пенсії", – зазначили в Мінсоцполітики.
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович під час пресконференції повідомила, що нова пенсійна реформа передбачатиме обов'язкове відрахування 9% від зарплати на накопичувальні пенсійні виплати. Вона також звернула увагу, що особи можуть добровільно відраховувати більші суми.
Народний депутат України Олег Дунда, коментуючи дану інформацію, відзначив, що якщо парламент і розглядатиме відповідні зобов’язання, то це, швидше за все, відбудеться вже після закінчення війни:
"Добровільна накопичувальна система існує, якщо я не помиляюся, з 2004 року. Є пенсійні фонди та пенсійні рахунки. Ті, хто бажає добровільно відкладаючи на накопичувальну пенсію, мають для цього всі можливості. Щодо обов'язкового – я б зазначив, що навіть якщо такий проект буде обговорюватися, ймовірно, буде пропозиція відтермінувати його до закінчення війни", – зазначив він.