Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що президент Сальвадору висловив готовність приймати депортованих з США осіб будь-якої національності, включаючи злочинців, які наразі утримуються в американських вʼязницях.
Президент Наїб Букеле «ухвалив найбільш безпрецедентну, надзвичайну й екстраординарну угоду у сфері міграції в світі», – повідомив Рубіо 3 лютого після переговорів із Букеле поблизу Сан-Сальвадора.
«Ми можемо передати їх, а він помістить їх у свої вʼязниці», – зазначив Рубіо щодо мігрантів, затриманих у США. «Він також запропонував вжити схожих заходів для небезпечних правопорушників, які в даний час перебувають під арештом і відбувають свої покарання в США, навіть якщо вони є громадянами цієї країни або легальними резидентами».
Невдовзі Букеле підтвердив цю ідею в мережі X, зазначивши, що Сальвадор «запропонував Сполученим Штатам Америки можливість передати частину своєї пенітенціарної системи на аутсорсинг». Він вказав, що його країна прийматиме лише «засуджених злочинців» і стягуватиме плату, яка «буде відносно невеликою для США, але суттєвою для нас, що зробить нашу пенітенціарну систему стабільною».
Дональд Трамп оголосив про свій план, згідно з яким тисячі нелегальних мігрантів будуть утримуватися на базі США в Гуантанамо.
Однак уряд США не має можливості депортувати власних громадян, і такий захід призвів би до серйозних правових ускладнень.
Раніше голова Палати представників Майк Джонсон оголосив, що Конгрес США готовий ввести санкції проти країн, які не бажають співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа і відмовляються приймати назад своїх громадян, що перебувають на території США нелегально.
Адміністрація Трампа з моменту його вступу на посаду 20 січня втілила в життя активну кампанію з видворення мігрантів, що знаходяться на території країни без оформлених документів.
Це була одна з передвиборчих обіцянок кандидата від Республіканської партії. Кордон з Мексикою було закрито для охочих отримати притулок, а також запроваджено організовані рейси для депортації, що вивозять мігрантів з США до країн їхнього походження. Водночас кілька латиноамериканських країн, зокрема Мексика та Бразилія, висловили критику щодо дій американської влади. Мексика, подібно до Колумбії, відмовилася приймати депортаційні рейси, проте Трамп поки що не оголошував про можливі санкції щодо цієї країни.