Консультант з продажу в Києві буде витрачати 76% своєї зарплати на оренду однокімнатної квартири, в той час як прибиральниця не зможе дозволити собі знімати житло.
Це підтверджують результати спільного дослідження ЛУН і Work.ua, у якому були проаналізовані середні заробітні плати різних професій та середні ціни на оренду квартир у Києві, що дозволило визначити відсоток зарплати, витраченого на оренду.
"При проведенні дослідження були вибрані найбільш затребувані професії на Work.ua. Серед них прибиральниця отримує найменшу зарплату, в той час як водій – найвищу", – повідомили експерти.
Зокрема, 76% середньої зарплати продавця-консультанта у Києві витрачається на оренду однокімнатної квартири, тоді як для водія цей показник становить 52%. Якщо водій вирішить орендувати двокімнатну квартиру в столиці, витрати на оренду перевищать 72% його щомісячного доходу, а для продавця-консультанта ця цифра вже досягне 105%. Також водій не матиме можливості орендувати трикімнатну квартиру в Києві, оскільки середня вартість оренди складе 123% його зарплати.
У Києві прибиральницям важко знайти можливість знімати навіть однокімнатні квартири, адже їхня середня заробітна плата становить лише 112% від середньої вартості оренди.
У Львові знайти квартиру для оренди продавцю-консультанту є значно складніше: різниця між середньою заробітною платою в цій сфері та вартістю оренди становить 83%. Натомість в Одесі умови для цієї професії значно кращі – лише 41% зарплати необхідно витратити на оренду однокімнатної квартири.
Голова ЛУН Статистики Людмила Кірюхіна підкреслила, що дослідження виконано, щоб оцінити рівень комфорту життя у різних професіях в основних регіонах України.
В Україні з 29 січня запроваджено новий механізм підтримки для внутрішньо переміщених осіб – субсидію на оренду житла. Цю програму можуть отримати переселенці, які переїхали до будь-якого регіону під контролем України і не мають власного житла в цих місцях, родини ВПО, чиє житло було знищено чи пошкоджено та стало непридатним для проживання, а також ті, хто витрачає на оренду більше 20% своїх доходів.
Голова Асоціації молодих ВПО Аркадій Петросян підкреслив, що субсидія на оплату оренди для внутрішньо переміщених осіб скасовується в разі, якщо власник квартири вже отримує субсидію або іншу державну допомогу. Він зазначив, що серед орендодавців багато пенсіонерів, які також користуються субсидією на оплату житла. Більш того, більша частина ринку нерухомості, зокрема, сектор оренди, знаходиться в тіньовій економіці, що ускладнює можливість отримання субсидій на житло для ВПО.