Указ президента США Дональда Трампа про введення 25% мита на імпорт сталі та алюмінію також вплине на Україну.
"Я зазначив, що імпорт сталевих виробів з України може мати негативний вплив на національну безпеку, і вирішив, що потрібно скасувати тимчасове звільнення для імпорту сталевих виробів та продуктів, що походять із сталі, з України", – йдеться в заяві на офіційному сайті Білого дому.
Трамп підкреслив, що у 2022 році "теперішній президент Байден підтвердив міцні зв'язки з Україною та скасував мита на українську сталь."
Він зазначив, що замість того, щоб підтримати українську сталеливарну промисловість і зменшити економічні наслідки, викликані триваючим конфліктом, переваги від цього тимчасового винятку отримали переважно виробники в країнах ЄС, які значно збільшили безмитний експорт сталевих виробів на ринок США, виготовлених із українських сталевих напівфабрикатів.
"З 2021 року Україна продовжує мати стабільний обсяг імпорту в США на рівні 0,5%, в той час як імпорт з Європейського Союзу збільшився на 11,2%, досягнувши 14,8%", – йдеться у звіті.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що введення мита негативно відіб'ється на металургійній індустрії нашої країни.
"В останні роки ми писали, що українська сталь має залишитися поза межами 25% мит у США. Рішення США від 12 березня запровадити мито на сталь з інших країн, включаючи Україну, неминуче вплине на металургійну індустрію", – зазначено в її дописі на Facebook.
Свириденко відзначила, що Україна готова активно співпрацювати з партнерами для знаходження найкращого рішення до 12 березня.
Народний депутат Ярослав Железняк наголосив, що у 2018 році Трамп вже впроваджував аналогічні мита: 25% на сталь та 10% на алюміній.
На його думку, в той час імпорт зменшився, але ціни зросли. Особливо страждали виробники автомобілів, такі як Ford і GM, які використовують такі матеріали та підраховують свої збитки.
"У відповідь на тарифні заходи ЄС, Японія та деякі інші країни вжили заходів проти американського експорту. Це негативно вплинуло на виробників бурбону, джинсів та мотоциклів. Особливо постраждали республіканські штати. Однак згодом Байден втрутився і частково виправив ситуацію", – повідомив Железняк у своєму Telegram-каналі.
Він підкреслив, що запровадження тарифів дало тимчасове полегшення американським металургам, але не вирішило проблему.
"Глобальна конкуренція триває, і інші нації продовжують суттєво впливати на ринок. Крім того, Китай створив свої представництва в різних країнах та знаходить способи уникати мит", – зазначив депутат.
Президент США Дональд Трамп видав наказ про запровадження 25% мита на імпорт сталі та алюмінію. Це рішення спрямоване на захист політично значущих секторів американської промисловості.
Згідно з інформацією Bloomberg, митні збори будуть діяти на всю сталь та алюміній, що імпортується до США, включаючи готові металеві вироби. Це рішення має на меті запобігти намаганням таких країн, як Росія та Китай, уникнути вже встановлених мит. Нові тарифи почнуть діяти з 12 березня.
Європейська комісія відреагувала на тарифи президента Трампа. Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії, заявила, що захисні заходи будуть "сильними та пропорційними".
Держави-учасниці Європейського Союзу вже погодилися на запровадження мит у розмірі до 50% на ряд імпортних товарів з Америки та можуть оперативно прийняти фінальне рішення щодо їх введення.