Згідно з інформацією Reuters, Індія стала головним імпортером російської нафти після того, як західні держави ввели санкції проти Росії та зменшили закупівлі енергетичних ресурсів через повномасштабну агресію в Україні.
"Наші стосунки з Індією ґрунтуються на економічному прагматизмі", – підкреслив Сорокін. "Ми вважаємо, що політика не повинна заважати торгівлі енергетичними ресурсами".
На його думку, наразі ще не час робити висновки щодо впливу недавніх санкцій США.
"Не варто робити висновки про ситуацію, спираючись лише на результати останніх тижнів. Потрібен час для більш глибокої оцінки цих аспектів, але ми переконані, що конструктивні стосунки й надалі будуть успішними", – підкреслив Сорокін.
У грудні та січні постачання з Росії в Індію знизилися у порівнянні з шістьма попередніми місяцями.
Компанія Indian Oil Corp, один з лідерів нафтопереробної галузі Індії, минулого місяця оголосила про можливе зменшення обсягів імпорту російської нафти в поточному фінансовому році через нещодавні санкції з боку Сполучених Штатів.
Сорокін підкреслив, що запроваджені санкції є неправомірними і спричинили значні втрати для глобальної економіки.
"Країни, що становлять економіку, понесли втрати в десятки мільярдів доларів, а також підвищили свої витрати на капітал для усіх учасників цієї сфери", – зауважив він. "Санкції створили фактор невизначеності в енергетичному секторі, де проєкти реалізуються протягом тривалого часу".
22 січня стало відомо, що танкери, які до цього часу транспортували нафту з західних портів Росії, переключаються на схід, щоб задовольнити потреби важливого маршруту доставки нафти в Китай.