Наразі інформації про перевищення допустимих значень внаслідок влучання дрона в укриття четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції немає – про це заявила речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій Світлана Водолага 14 лютого.
Вона зазначила, що в Україні функціонує система контролю радіаційного фону, яка складається з 153 автоматизованих пристроїв, з яких 40 розміщені в зоні відчуження. Дані з цих пристроїв передаються в Центр прогнозування радіаційних аварій Гідрометцентру та Міжнародне агентство з атомної енергії, тому навіть якщо хтось прагне приховати певні показники, цьому не буде можливості.
Також читайте: Атаку на укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС прокоментував Шмигаль, закликавши до введення санкцій проти російського ядерного сектору.
До роботи також залучені рятувальники з Київської області та столиці, серед яких є фахівці з альпінізму, які займаються усуненням пошкоджених конструкцій.
«На місце події були направлені піротехніки, оскільки було виявлено бойову частину. Піротехніки повинні були працювати, щоб гарантувати безпечність для рятувальників, які гасили пожежу», – додала вона.
Також читайте: Внаслідок російської атаки на Запоріжжі загинула жінка – повідомляє обласна адміністрація.
У ніч на 14 лютого російський ударний дрон з вибуховою бойовою частиною потрапив у сховище зламаного 4-го енергетичного блоку Чорнобильської атомної електростанції, повідомив президент Володимир Зеленський.
Міжнародна агенція з атомної енергії підтвердила, що вночі стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Також було зазначено, що в дах саркофага станції врізався дрон, проте не було уточнено, чи належав він Росії.
Згідно з інформацією Повітряних сил, у ніч на 14 лютого армія Росії здійснила атаку на Україну, використовуючи 133 безпілотники типу Shahed та їхні імітатори. Було підтверджено знищення 73 безпілотників.