Важко уявити, що фракція "Слуга народу" готова вдатися до силових методів протистояння з депутатами фракції "Європейська солідарність" для відновлення роботи Верховної Ради України. Таку заяву зробив нардеп Ярослав Железняк під час брифінгу, відповідаючи на питання щодо ситуації, коли вже понад два дні парламент не працює через блокування з боку фракції "ЄС", яка вважає рішення РНБО про санкції проти лідера партії "ЄС" Петра Порошенка незаконним.
Железняк повідомив, що згідно з робочим графіком, парламент не буде працювати найближчим часом, оскільки засідання заплановані на останній тиждень лютого. Він зазначив, що наступне засідання має відбутися 24 лютого.
У цьому контексті депутат зазначив, що відповідно до постанови парламенту, цей день повинен бути оголошений Національним днем молитви, і на засіданні Верховної Ради вперше має бути проголошена молитва.
"Як це поєднуватися з блокуванням трибуни? Якщо серйозно, це цікаве питання… Але, чесно кажучи, це не буде надто активний пленарний день, тому я не вважаю, що ми щось втратимо, якщо трибуна залишиться заблокованою", – зазначив Железняк.
Він підкреслив, що, ймовірно, не буде силового відкриття роботи Верховної Ради "принаймні тому, що у "Слуг народу" немає кому це робити".
"Ситуація дійсно цікава. З одного боку, в залі перебуває 232 людини, але знайти тих, хто, окрім мого друга Мотовиловця (Андрій Мотовиловець – перший заступник голови фракції "Слуга народу", – УНІАН), буде готовий вийти на барикади, досить складно", – зазначив Железняк.
Він також зауважив, що далеко не всі члени "Слуги народу" бажають брати участь у цьому і виконувати таку досить "незвичайну вказівку", навіть якщо вона буде надіслана з Офісу президента:
"Тому я не вважаю, що можливе насильницьке розблокування українського парламенту, не зважаючи на те, як довго затягнеться блокування трибуни".
Железняк очікує на парламентську кризу в Україні в 2025 році. Він підкреслив, що це пов'язано з нестачею голосів у фракції "Слуга народу" для прийняття рішень у парламенті.
"Я впевнений, що цього року може виникнути парламентська криза, оскільки ситуація з голосами у нас погіршується, – зазначив він.
Як повідомлялося раніше, фракція "Європейська солідарність" з 13 по 14 лютого заблокувала роботу Верховної Ради України, висловлюючи протест проти рішення Ради національної безпеки та оборони, яке стосується запровадження санкцій щодо депутата та бізнесмена Петра Порошенка.
Фракція вважає дане рішення таким, що суперечить закону.