Площа морського льоду досягла нового історичного мінімуму, згідно з даними Національного центру по снігу та льоду США. На 16 лютого загальна площа морського льоду в Арктиці та Антарктиді становила 15,86 мільйона квадратних кілометрів. Попереднє мінімальне значення для цієї дати було зафіксовано два роки тому і становило 16,08 мільйона квадратних кілометрів.
Зменшення кількості морського льоду на полюсах має серйозний вплив на життя тварин: пінгвіни залежать від нього для розмноження, тоді як білі ведмеді потребують його для полювання. Окрім того, танення льоду, який відбиває сонячні промені, призводить до подальшого нагрівання нашої планети, що викликає зростання чисельності різних природних катастроф.
Згідно з даними європейського центру клімату Copernicus, 2024 рік став найжаркішим за 175 років спостережень. Середня температура на Землі підвищилася на 0,72 градуса в порівнянні з періодом 1991–2020 років та на 1,6 градуса порівняно з доіндустріальними рівнями. Таким чином, торішнє глобальне потепління вперше перевищило 1,5°C, що вважається критичним порогом науковцями.
Цей рік продовжує встановлювати нові рекорди. Січень цього року став найтеплішим за всю історію спостережень, перевищивши температуру доіндустріального періоду на 1,75°C.