В останні тижні на постачання дизельного пального в Європі вплинули як заплановані, так і позапланові зупинки нафтопереробних підприємств. У січні спостерігалося значне зниження постачань до країн Європейського Союзу та Великої Британії.
Згідно з інформацією видання Bloomberg, 18 лютого ціна на барелі з терміновою поставкою перевищувала вартість барелів, які повинні бути поставлені пізніше. Така структура ринку часто розглядається як сигнал про обмеженість пропозиції стосовно попиту, оскільки трейдери готові платити більше за паливо, яке буде доступним раніше.
Повідомляється, що на американському ринку, що стабільно постачає вантажі до Європи, також виявляються ознаки обмеження пропозиції. Запаси в країні досягли найнижчого рівня з 2014 року.
Недавнє охолодження також впливає на європейський ринок: зниження температури може підвищити попит на різні види дизельного пального. Останнє зростання цін на природний газ – ще один можливий фактор, що сприяє зростанню цін.
10 лютого ціни на газ у Європі досягли найвищих показників за два роки. У зв'язку з цим Брюссель розмірковує про введення тимчасових обмежень на газові ціни в країнах ЄС.
На 17 лютого ціни на газ у Європі скоротилися до найнижчої позначки за останні три тижні – близько 50 євро за мегават-годину.
Окрім цього, під час ведення переговорів про війну в Україні, вартість електроенергії в Німеччині на один рік наперед знизилась до найнижчого показника з початку січня.