Дубовик підкреслив, що для проведення виборів необхідно скасувати воєнний стан.
"Зараз відбудеться зупинка вогневих атак на нашу територію, і тоді можна буде розпочинати питання виборів. Після завершення воєнного стану активується конституційний процес, пов'язаний із виборами народних депутатів України. Верховна Рада має буде ухвалити своїми постановами рішення щодо призначення президентських та місцевих виборів", – зазначив він.
Відповідаючи на питання про можливість проведення президентських виборів раніше терміну, він зазначив, що важко дати чітку відповідь.
"Що стосується виборів до парламенту – ситуація така: військовий стан буде скасовано. Для ухвалення рішення про проведення виборів парламенту не потрібне. ЦВК має протягом місяця оголосити про старт виборчого процесу", – зазначив Дубовик.
Він також додав, що на сьогодні постає ще одне питання: які конкретно вибори будуть відбуватись, оскільки наша Конституція та законодавство передбачають чергові, позачергові та проміжні вибори.
"Вибори після війни залишаються нерегульованими. Необхідно звернути увагу на маніпулятивну заяву одного з політиків, що голосування відбудеться 26 жовтня – в останню неділю цього місяця, коли згідно з Конституцією в Україні мають проходити чергові вибори народних депутатів. Однак, наша Верховна Рада працює вже шостий рік. Це питання політично-правового характеру – чи є це черговими виборами, чи виборами після війни. У такій ситуації наші законодавці повинні або внести зміни до виборчого кодексу, або ухвалити спеціальний закон, що регулює цю процедуру", – зазначає Дубовик.
Так само це стосується виборів президента.
"Які в нас наразі вибори? Можливо, вони звичайні, але в будь-якому випадку, Центральна виборча комісія – це орган, що виконує рішення, і їм потрібно, щоб процедура була чітко прописана, а регламент було визначено. Ми створили робочі групи, працюємо з експертами над цим, але остаточну відповідь мають надати політики – народні депутати України", – зазначив заступник голови ЦВК.
Питання проведення виборів в Україні на фоні війни час від часу стає предметом обговорення в медіа. Російський лідер Володимир Путін вже давно намагається домогтися організації виборів в Україні, стверджуючи, що чинний президент Володимир Зеленський нібито не має легітимності. Представники агресора маніпулюють темою голосування, щоб продемонструвати, ніби українська влада є "нелегітимною".
Риторика Путіна отримала підтримку від нового президента США Дональда Трампа. Трамп охарактеризував Зеленського як "диктатора без виборів". Він звинуватив президента України у відсутності виборчого процесу, не згадуючи про агресію Кремля, яка триває вже три роки проти нашої країни.