Китайські дослідники оголосили про відкриття нового коронавірусу у кажанах, який може потенційно передаватися від тварин до людей. Про це повідомляє видання South China Morning Post.
Дослідження проводилося під керівництвом Ши Чженлі – видатного вірусолога, яка працює в Уханьському інституті. Саме цей заклад, за однією з теорій, може бути пов'язаний з виникненням Covid-19.
Незважаючи на відсутність єдиного консенсусу щодо походження вірусу, який викликав світову пандемію, певні дослідження вказують на те, що він спочатку з’явився у кажанів і потрапив до людини через проміжних тварин.
Нещодавно виявлено новий штам коронавірусу HKU5, який вперше був знайдений у японського кажана в Гонконзі. Цей вірус належить до підроду мербековірусів, до якого також відноситься вірус, що викликає Близькосхідний респіраторний синдром (Mers).
Новий вірус має здатність з'єднуватися з людським ангіотензинперетворюючим ферментом (ACE2), що є рецептором, який використовується вірусом Sars-CoV-2 під час виклику захворювання Covid-19.
Згідно з інформацією, наданою УНІАН, у грудні Конгрес США опублікував звіт, у якому стверджується, що COVID-19 виник у лабораторії в Ухані, Китай, і випадково вийшов за межі. Зокрема, є свідчення того, що працівники лабораторії відчували симптоми, схожі на "ковід", за кілька місяців до початку епідемії.
У січні, після зміни влади в США, цю ж теорію оголосило й Центральне розвідувальне управління. Як повідомляє The New York Times, нове керівництво ЦРУ, ймовірно, не має нових розвідувальних даних, а використовує ті самі свідчення, які були озвучені раніше. Проте тепер їх інтерпретували більш жорстко стосовно Китаю.