Згідно з інформацією, поданою виданням The Guardian, Центр досліджень енергетики та чистого повітря (Crea) підрахував, що за три роки війни Європейський Союз імпортував російську нафту та газ на суму 21,9 млрд євро. Це відбувається, незважаючи на всі зусилля, які вживаються для скорочення залежності від російського пального, що фінансує збройні дії Володимира Путіна.
Ця сума перевищує 18,7 млрд євро, які Європейський Союз планує надати Україні у 2024 році у вигляді фінансової підтримки, згідно з інформацією Кільського інституту світової економіки.
У 2024 році Європейський Союз витратив на імпорт російських викопних палив на 39% більше, ніж на підтримку України. Ця сума допомоги не враховує військові та гуманітарні допомоги.
Крістоф Требеш, спеціаліст з економіки з Кільського інституту світової економіки, зазначив, що між обсягом допомоги, яку надали донори для України, і попередніми військовими конфліктами існує вражаючий дисбаланс: європейські донори в середньому витрачають менше ніж 0,1% ВВП на рік.
"У минулих конфліктах багато країн демонстрували більшу щедрість. Наприклад, Німеччина надала суттєво більше допомоги і швидше підключилася до процесу звільнення Кувейту в 1990/91 році, ніж до ситуації в Україні в аналогічний період", – зазначив Требеш.
Ян-Ерік Фенріх, аналітик газового ринку компанії Rystad Energy, зазначив, що минулого року Росія зайняла друге місце серед постачальників зрідженого природного газу до Європи.
Імпорт зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії у 2024 році досяг рекордного рівня, перевищуючи 20% від загального обсягу імпорту цього виду пального до Європи. Більше 90% цих поставок було отримано з заводів, контрольний пакет яких належить компанії "Новатек": "Ямал ЗПГ" та "Висоцьк ЗПГ".
Комісар ЄС з енергетики Дан Йоргенсен зазначив, що Європейський Союз активізує свої зусилля для заміни енергетичних ресурсів з Росії, вивчаючи можливості збільшення імпорту газу з США та швидшого переходу на відновлювальні джерела енергії.