Директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва висловила свої думки щодо тарифів, введених президентом США Дональдом Трампом. Вона зазначила, що ця стратегія створює значну невизначеність і підриває довіру, проте навряд чи призведе до рецесії в найближчій перспективі.
Видання Reuters повідомляє, що Георгієва підкреслила виклики, з якими стикається світова економіка, яка досі демонструє низькі темпи зростання після пандемії COVID, однак попередила про те, щоб не перебільшувати занепокоєння.
За словами представників, Міжнародний валютний фонд наразі не відзначає "катастрофічних наслідків" від митних тарифів, які були введені Трампом після його повернення до Білого дому і погроз їх введення.
Хоча нинішній вплив є помірним, Георгієва застерегла, що багато держав використовували свої фіскальні та монетарні можливості під час COVID і тепер мають високий рівень боргових зобов'язань, що обмежує їхню здатність реагувати на майбутні кризи. Будь-яке уповільнення або повернення до інфляції може затримати зниження процентних ставок і ускладнити країнам рефінансування своїх боргів.
Події, пов'язані з торгівлею, можуть "трохи" зменшити темпи зростання в США, проте загалом прогнози залишаються "задовільними", вважає Георгієва.
Заплановане підвищення витрат на оборону з боку Європи, разом із рішучим кроком Німеччини щодо скасування обмеження на борги, свідчить про те, що прогнози економічного зростання в регіоні можуть бути переглянуті в позитивну сторону. На думку експертів, Китаю слід скористатися доступним політичним простором і зосередити увагу на розвитку внутрішнього споживання.
Георгієва вказала на те, що світова торгівля не зупиняється у своєму зростанні, незважаючи на збільшення протекціоністських ініціатив в різних країнах, які змінили звичні схеми обміну і поставили під сумнів глобалізацію, а також зазначила, що торгівля послугами зростає швидше, ніж торгівля товарами.
З моменту свого повернення до Білого дому в січні Трамп встановив мита на рівні 20% на всі товари з Китаю; погрожував, а потім відтермінував введення 25%-вих тарифів на більшість товарів з Канади та Мексики; запровадив високі мита на імпорт сталі та алюмінію; оголосив про 25%-ві мита на імпортні автомобілі; а також заявив, що 2 квітня відзначатиметься "День звільнення", коли планує ввести глобальні аналогічні мита.