Глобальні ціни на продукти харчування продовжують рости. Головною причиною цього є зменшення виробництва та високий попит.
Індекс ФАО збільшився на 6,9% у порівнянні з минулим роком, проте він залишається нижчим за максимальні показники, зафіксовані в березні 2022 року, після початку повномасштабної агресії Росії проти України.
У березні індекс вартості молочних продуктів склав 148,7 пунктів, залишившись на рівні лютого. Водночас ціни на вершкове масло підвищилися на 3,9% у порівнянні з лютим через високий рівень роздрібних продажів та зростаючий попит, зумовлений сезонним зменшенням постачань з Океанії та низькою продуктивністю в Європі.
Індекс цін на м'ясо досяг середнього значення 118 пунктів, що на 0,9% перевищує показники лютого. Це зумовлено, в основному, зростанням цін на свинину через підвищення котирувань у Європейському Союзі.
На цей час індекс цін на цукор склав 116,9 пунктів, що на 1,4% менше, ніж у лютому, в основному через зниження світового попиту.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, згідно з даними Держстату, що протягом року ціна на вершкове масло збільшилася на 32,2%.
Експерт підкреслює, що головною причиною зростання цін на молочну сировину стало подорожчання кормів, яке викликане низьким урожаєм 2024 року. Іншим чинником, що має вплив на формування цін, є збільшення вартості електрики.