Депресія є проблемою, що торкається мільйонів людей у всьому світі, і багато з них шукають способи покращити своє психічне здоров'я. Важливо зазначити, що близько третини людей, які мають депресію, не відчувають полегшення від традиційних антидепресантів, а наявні медичні препарати часто потребують кількох тижнів, щоб дати видимий результат.
Працюючи разом з дослідниками Чиказького університету та Вашингтонського університету, команда провела випробування оксиду азоту на мишах, які пережили стрес.
Дослідники відзначили, що після терапії у мишей спостерігалось покращення у поведінці: вони стали активнішими та охоче вживали солодку воду, що свідчить про підвищений рівень задоволення і зацікавленості.
Вчені встановили, що основним елементом є калієві канали в нейронах L5. Зазвичай ці канали пропускають іони калію, що допомагає знизити збудливість клітин. Проте, оксид азоту перешкоджає їхній роботі, підтримуючи активність нейронів і викликаючи швидкий підйом настрою.
Водночас клінічні випробування на людях під керівництвом Пітера Нейджела, лікаря медицини з Чиказького університету, і Чарльза Зорумські, лікаря медицини з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, підтверджують, що оксид азоту швидко покращує стан пацієнтів з важкою депресією, яка не піддається традиційному лікуванню, причому результати можуть тривати кілька годин або навіть цілий день.
Лікар Гарвардського університету раніше надав корисні рекомендації щодо управління стресом.