Однією з причин зниження цін на нафту стало рішення Організації країн-експортерів нафти та їхніх партнерів щодо підвищення обсягів видобутку. Тепер ця група має намір вивести на ринок 411 000 барелів щодня в травні, в порівнянні з раніше запланованими 135 000 барелями.
Імпорт нафти, газу та нафтопродуктів не підпадає під нові великі мита, введені Трампом, проте така стратегія може спричинити підвищення інфляційних темпів, сповільнення економічного розвитку та загострення торговельних конфліктів, що, в свою чергу, вплине на вартість нафти.
Експерти Goldman Sachs відреагували на дану ситуацію різким зниженням своїх прогнозів на грудень 2025 року для цін на нафту Brent і WTI на 5 доларів, опустивши їх до 66 та 62 доларів відповідно.
Проте фахівці компанії Rystad Energy вважають, що ціни на нафту можуть відновитися у найближчі місяці.
"В умовах можливих перебоїв у постачаннях, спричинених санкціями та митами – як для продавців, так і для покупців – ціни на нафту навряд чи довго залишаться нижчими за 70 доларів", – зазначив керівник відділу ринків сировини Rystad Energy Мукеш Сахдев.
Група ОПЕК+ ухвалила рішення про значніше, ніж очікувалося, збільшення обсягів поставок нафти в травні. Це рішення ще більше сприяло зниженню цін на нафту, що стало наслідком мит, введених президентом Дональдом Трампом.