Після багатьох років торговельної інтеграції китайські підприємства стають все більш значущими постачальниками товарів і сировини для США. Торгова війна, розпочата Дональдом Трампом, може привести до нестачі як нішевих товарів, так і тих, без яких американці не можуть обійтися.
За даними Bloomberg, минулого року імпорт смартфонів, головним чином iPhone від Apple, досяг 41 мільярда доларів, що робить їх найбільшим товаром, що імпортується з Китаю до США. Більше 70% всіх смартфонів, які завозять до США, походять з Китаю.
Крім того, Пекін постачає всю шерсть борсуків та інших тварин, що використовуються в США для виготовлення пензлів, а також майже 90% ігрових консолей, куплених американськими споживачами за кордоном.
Президент США Дональд Трамп запровадив мита, щоб повернути американське виробництво та відновити баланс у глобальній торгівлі, скасувавши десятиліття офшоризації американських і міжнародних компаній, які побудували складні ланцюги постачання через Китай та інші азійські країни. Однак повна залежність від низки товарів, вироблених у Китаї, означає, що багато споживачів і компаній зіткнуться з жорстокою реальністю.
Більш ніж 99% тостерів, ковдр з підігрівом і будильників, що імпортуються в США, виготовляються в Китаї. Така ж ситуація і з понад 90% складних парасольок, вакуумних колб, штучних квітів, світлодіодних ламп і дерев'яних вішалок для одягу.
Ситуація є особливо критичною, коли мова йде про контроль Китаю над постачанням ключових мінералів і металів. Пекін дедалі частіше використовує свій вплив у виробництві та переробці як геополітичний інструмент. Минулого року китайські компанії забезпечили близько 80% світового постачання скандію та ітрію.
Варто зазначити, що Пекін вже запровадив обмеження на експорт рідкоземельних металів, що може загрожувати глобальним постачанням важливих матеріалів для високих технологій, таких як електромобілі і зброя.
Президент США Дональд Трамп оголосив про базове мито в 10% на імпорт з усіх країн, за винятком Канади та Мексики, а також підвищені мита для близько 60 країн, включаючи Китай.
Пекін отримав додаткове мито в 34%, яке разом із попередніми становило 54%. Як реакція на це, Китай оголосив про запровадження додаткового мита в 34% на всі американські товари.
8 квітня США оголосили про введення сукупного мита в розмірі 104% на товари, імпортовані з Китаю, що стало ескалацією торгової війни між двома найбільшими економіками світу.
Пекін не залишився у боргу і підвищив мита на американські товари до 84%, загостривши конфлікт у торгівлі.