Фермерське господарство "Ромалін", розташоване в Дрогобицькому районі Львівської області, має на меті постачати обліпиху власного врожаю на експорт. Раніше аграрії, які роками займаються вирощуванням цієї ягоди, продавали її тільки в Україні. Про це повідомляє портал EastFruit.
Вказується, що фермери вже провели кілька переговорів із представниками переробної галузі з Німеччини та Польщі, які зацікавлені в українській ягідній продукції.
"Наразі у фермерському господарстві на 30 га вирощують 11 сортів обліпихи. Деякі з них вже почали розмножувати самостійно, вирощуючи саджанці. А в майбутньому планують офіційно зареєструвати кілька сортів – "вихідців" із дикоросів", – йдеться в повідомленні.
Аналітики підкреслюють, що українським фермерам є сенс вирощувати цю ягоду для експорту, а не для внутрішнього ринку. Основними ринками збуту є Франція, Німеччина, Канада, Швеція, Італія. Наприклад, у Німеччині доволі популярні сік, лікер і желе з обліпихи.
Згідно з даними EastFruit, у 2023 році світовий ринок обліпихи оцінювали в 786,2 млн доларів. До 2031 року він, за прогнозами, досягне 1,67 млрд доларів, зростаючи щорічно більш ніж на 10%. Це буде зумовлено зростанням споживчого попиту на натуральні та функціональні продукти, а також збільшенням використання обліпихи в різних галузях промисловості, зокрема в косметичній галузі, фармацевтиці, виробництві їжі та напоїв.
Україна вперше стала світовим лідером серед експортерів замороженої малини. У 2024 календарному році експорт замороженої малини з нашої країни досяг 65 тисяч тонн – зростання за рік склало 34%.
У 2024 році Держпродспоживслужба повідомляла, що Королівство Бахрейн відкрило свій ринок для українських виробників м'яса птиці та продуктів із нього.