Економіка Німеччини не покаже суттєвого зростання в цьому році. Торговельна політика президента США Дональда Трампа ставить під загрозу погіршення ситуації.
Видання Bloomberg повідомляє, що в 2025 році, після двох років скорочення, валовий внутрішній продукт зросте лише на 0,1%, що є меншим за прогнозовані 0,8%. На 2026 рік очікується зростання на 1,3%.
"Геополітична напруженість і протекціоністська торговельна політика США ускладнюють і без того важку економічну ситуацію в Німеччині", – зазначив Торстен Шмідт, голова відділу економічних досліджень Інституту економічних досліджень імені Лейбніца. "Крім того, німецькі компанії стикаються зі зростаючою міжнародною конкуренцією – особливо з боку Китаю".
Бізнес-модель Німеччини зазнала удару через зростання цін на енергоносії внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну і тарифів Трампа. Шмідт також підкреслив "структурну слабкість", що включає брак кваліфікованої робочої сили і надмірну бюрократію.
Консервативна партія Німеччини ХДС/ХСС та соціал-демократи уклали коаліційну угоду, прагнучи відновити зростання через інвестиції в застарілу інфраструктуру країни та зниження корпоративних податків, зменшення цін на електроенергію і скорочення бюрократичних витрат. Законодавці вже проголосували про скасування обмежень на запозичення, створивши спеціальний фонд та звільнивши місце для інвестицій в оборону.
Дослідницькі інститути заявили, що поки невідомо, як будуть використовуватися ці можливості для витрат, і що цього року додаткові кошти навряд чи надійдуть. На 2026 рік вони очікують 24 мільярди євро додаткових витрат, що збільшить обсяг виробництва приблизно на половину відсоткового пункту.
За перше півріччя 2024 року близько 11 тисяч німецьких компаній оголосили про банкрутство, що є найвищим показником за майже 10 років.
14 жовтня видання Bloomberg повідомило, що Берлін переживає помірну рецесію, що свідчить про серйозні труднощі в найбільшій економіці.
У грудні 2024 року стало відомо, що після п'яти років стагнації економіка Німеччини скоротилася на 5% у порівнянні з допандемічними темпами зростання.