Європейський Союз має негайно надати Україні військову допомогу та посилити тиск на Москву, адже якщо російського диктатора Володимира Путіна не зупинити зараз, він може перенести війну вглиб Європи.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час онлайн-виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, яке відбувається в Люксембурзі.
Глава МЗС підкреслив, що загальна стратегія щодо Росії має бути спрямована не на поступки, а на посилення сили, самодостатності та лідерства Європи.
"Путін буде рухатися далі вглиб Європи і ближче до ваших домівок, якщо його не зупинити в Україні. Це реальність. І ми не бажаємо, щоб ваші країни одного дня стали свідками ударів касетними балістичними ракетами по житловим районам чи дитячим майданчикам. Саме тому діяти необхідно зараз, щоб досягти миру та підтримати Україну, посиливши тиск на Москву", – зазначив Сибіга.
Як зазначив міністр, жахливі атаки Росії по Кривому Рогу та Сумах свідчать про те, що Путін не прагне миру, а бажає продовжувати війну.
За словами Сибіги, у відповідь на дії РФ потрібні рішучі кроки Європи щодо посилення українських та європейських можливостей, збільшення тиску на агресора і пришвидшення інтеграції України до ЄС.
"Закликаю ваші уряди та муніципальні органи вжити заходів для надання додаткової допомоги Сумам і Кривому Рогу, для мешканців цих міст", – підкреслив Сибіга.
Крім того, міністр закликав європейських колег посилити військову допомогу для України, особливо у зміцненні протиповітряної оборони: надати додаткові комплекси, пускові установки, ракети й запчастини.
Він також повідомив про роботу України над розробкою власної системи стратегічної протиповітряної оборони та запропонував європейським країнам інвестувати в цю програму, щоб прискорити її реалізацію.
Глава МЗС акцентував увагу на інших термінових військових потребах, таких як боєприпаси, далекобійні ракети, броньовані автомобілі, інженерне обладнання, воєнна авіація, дрони та додаткові інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс.
Сибіга також звернувся до підвищення санкційного тиску на агресора, закликавши до нових рішучих дій проти Росії. Серед таких заходів він згадував повне ембарго на закупівлю російських енергоносіїв з боку урядів та приватних компаній, санкції проти тіньового флоту, повне використання заморожених російських активів для підтримки оборони та відбудови України, а також подальші обмеження у банківському секторі, металургії, атомній енергетиці, ІТ та інших сферах.
12 квітня міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що безпека в інших регіонах світу залежить безпосередньо від України.
"Усі усвідомлюють необхідність і важливість завершення війни в Україні справедливим чином", – зазначив тоді він.