Суди задовольнили заяву стосовно двох засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мірошниченка – про це повідомила правозахисна організація ZMINA 18 квітня.
Згідно з інформацією, це зазначено у відповіді на запит, який активісти отримали від Слов’янського міського районного суду. За цими даними, Полтавський районний суд задовольнив прохання Божковської виправної колонії №16 про умовно-дострокове звільнення засудженого Миколи Барабаша для проходження служби в армії за контрактом.
Подібне рішення ухвалив Первомайський міськрайонний суд Харківської області стосовно Олександра Баришка, який відбував покарання в Первомайській виправній колонії №117.
Читайте також: Суд продовжив утримання під вартою підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон до 8 червня
На обох засуджених накладено адміністративний нагляд.
У червні 2024 року Слов’янський міський районний суд ухвалив вирок Олександру Баришку та Миколі Барабашу, засудивши їх до дев’яти та восьми років позбавлення волі відповідно. Вони не оскаржували рішення суду.
Баришка та Барабаша були визнані винними в заподіянні тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті активіста. Обидва перебували неповнолітніми в момент скоєння злочину. Вони частково визнали свою провину.
На 36-річного громадського діяча та волонтера Артема Мірошниченка скоїли напад 29 листопада 2019 року в прифронтовому Бахмуті Донецької області.
Читайте також: Українська мова і «страшна ціна» під час війни. Як змінилося ставлення українців до мови?
Як зазначав в.о. начальника відділу поліції Бахмута Ярослав Меженний, той, хто завдав ударів активісту, займався боксом і змішаними єдиноборствами, і, за його словами, вирішив просто відпрацювати свої навички.
Проте брат загиблого Сергій Мірошниченко був переконаний, що трагедія сталася не випадково, а через проукраїнську позицію та активну діяльність його брата.
Бахмутські активісти стверджували, що є свідок, який чув, що невдоволення нападників викликало те, що Артем Мірошниченко відповідав їм українською.