Виконувач обов'язків президента Південної Кореї Хан Дак Су повідомив, що Сеул "не буде протистояти" митам США. Він зазначив на історичний борг країни перед Вашингтоном.
"Після руйнівної Корейської війни… Сполучені Штати надали нам допомогу, технології, інвестиції та гарантії безпеки, що допомогло зробити Південну Корею привабливим місцем для інвестицій іноземців. Наша промислова сила, фінансовий розвиток, культура, зростання і багатство значною мірою зумовлені допомогою США", – наводить слова Хана газета Financial Times.
Як зазначає він, в світлі цієї вдячності, Сеул вестиме переговори з Трампом, намагатиметься знайти "рішення, які будуть вигідні обом сторонам, а не сприймати їхні дії як мету, з якою ми повинні боротися".
Офіційні особи Південної Кореї були занепокоєні, коли Трамп оголосив про введення 25%-их мит, попри угоду про вільну торгівлю, згідно з якою Південна Корея фактично не стягує мита на американські товари.
Корейські автовиробники Hyundai і Kia також постраждали від 25%-ого американського збору з іноземних виробників, а виробники чіпів і фармацевтичні компанії країни зіткнулися з потенційними митами внаслідок перевірки національної безпеки, оголошеної Вашингтоном.
Основні конгломерати Південної Кореї інвестують десятки мільярдів доларів у створення сучасних заводів з виробництва чипів, акумуляторів для електромобілів і сонячних панелей.
Проте позитивне сальдо торгового балансу Сеула зі США також значно зросло, досягнувши рекордних 55 мільярдів доларів у 2024 році. Хан зазначив, що Південна Корея готова обговорити зменшення профіциту торгового балансу, зокрема через закупівлю американського СПГ і комерційних авіалайнерів. Він додав, що розширення співпраці в галузі військового кораблебудування "може посилити альянси США".
Він також зазначив, що Сеул готовий обговорити нетарифні торгові бар'єри Південної Кореї. Серед давніх претензій США – регулювання автомобільних вихлопів у Сеулі, непрозоре ціноутворення у фармацевтиці, відмова від імпорту деяких видів американської яловичини та мережеві збори з американських контент-провайдерів, таких як Netflix.
Хан визнав, що в результаті переговорів деякі галузі "можуть постраждати від окремих питань", але зазначив, що ширша лібералізація торгівлі між двома країнами "покращить добробут корейського народу".
Президент США Дональд Трамп оголосив про введення безпрецедентних мит на імпорт з інших країн. Так, введено мита в розмірі 25% на всі автомобілі іноземного виробництва та їх запчастини.
Рішення США щодо мит вплине на десятки країн, включаючи деяких з найбільших торгових партнерів. Імпорт з ЄС, Японії та Південної Кореї підлягатиме миту в розмірі 20% або більше. Імпорт з В'єтнаму зіткнеться зі ставкою мита 46%, а з Тайваню – 32%.
Тільки Китай зайняв жорстку позицію щодо дій Трампа, що внаслідок призвело до погроз з боку Трампа на адресу Пекіна підвищити мита до беспрецедентних 245%.