Російська Федерація погіршила свій прогноз щодо експорту на цей рік та знизила очікування стосовно ціни на нафту. Щоб покрити витрати в умовах війни, уряду Росії, можливо, доведеться звернутися за підтримкою до фонду добробуту.
Видання Bloomberg повідомляє, що міністерство економіки очікує зниження експорту на 5,3% до 410,6 млрд рублів, або 5 млрд доларів, в порівнянні з попереднім прогнозом у 445 млрд рублів. Оновлений макроекономічний прогноз також передбачає знижену ціну на нафту марки Urals – 56 доларів за барель, в порівнянні з попередніми 69,70 долара.
Хоча перегляд прогнозу означає, що російський уряд отримуватиме менше доходів від реалізації нафти, це не стане вирішальним фактором для здатності Кремля фінансувати військові дії. Зростання доходів від неенергетичних секторів і значні резерви на чорний день допоможуть компенсувати втрати. Російський Фонд національного добробуту має в своєму розпорядженні достатні ресурси, щоб покрити будь-який дефіцит доходів від продажу нафти протягом наступних 18-24 місяців – навіть якщо вартість нафти сягне близько 50 доларів за барель.
За даними Argus Media, на початку місяця ціна на нафту марки Urals знизилася до 52,76 долара за барель у порту Приморська на Балтійському морі. Востаннє вона була нижча за 50 доларів у червні 2023 року.
Міністерство економіки прогнозує ціну на нафту марки Brent на рівні 68 доларів за барель, що нижче за 81,70 долара. На початку місяця ціна на нафту марки Brent ненадовго знизилася до чотирирічного мінімуму нижче 60 доларів за барель після того, як Китай і США загострили торгову війну, а група ОПЕК+ пообіцяла наростити видобуток наступного місяця.
Міністерство зберегло прогноз зростання на 2025 рік на рівні 2,5%, але знизило прогноз на 2026 рік до 2,4% з 2,6%. Чиновники визнали, що ціни продовжують зростати, незважаючи на рекордно високу ключову ставку центробанку в 21%, прогнозуючи інфляцію на кінець року на рівні 7,6% у порівнянні з 4,5% у попередньому прогнозі.
Падіння світових цін на нафту призвело до зниження вартості найпопулярнішої російської нафти марки Urals до 50 доларів за барель. Згодом стало відомо, що експорт нафти з Росії впав через зменшення обсягів постачання ключового сорту.
Варто зазначити, що Центробанк Росії попереджав Кремль про ймовірність тривалого зниження цін на нафту, подібного до того, що передував розпаду СРСР.