Коронавірус у дітей може завдати серйозної шкоди здоров'ю в довгостроковій перспективі. Такого висновку дійшли вчені зі Школи медицини Перельмана при Університеті Пенсільванії, як повідомляє Medical Xpress.
"Поки що суспільна увага зосереджена на гострій фазі COVID-19, наші результати свідчать про те, що діти піддаються значним довгостроковим ризикам для здоров'я, які потрібно контролювати", – зауважив старший автор дослідження, професор кафедри біостатистики та епідеміології Юн Чен.
Дослідження, яке було опубліковане в JAMA Network Open, охоплювало електронні медичні картки 1 900 146 людей віком до 21 року. Науковці порівняли результати лікування нирок в постгострій фазі тих, хто мав позитивні тести на COVID-19, з результатами людей із негативними тестами у період з 2020 до 2023 року.
Виявилося, що діти, які перехворіли, мали на 17% вищий ризик розвитку хронічної хвороби нирок другої, легкого ступеня. Крім того, вони мали на 35% вищий ризик хронічної хвороби нирок третьої стадії – середнього ступеня тяжкості.
Діти та підлітки, у яких нирки зазнали ураження під час гострій стадії коронавірусу, мали на 29% вищий ризик розвитку додаткових ускладнень для цих органів від трьох до шести місяців після інфікування.
В іншому дослідженні, опублікованому в JAMA Network Open, вивчали проблеми зі шлунково-кишковим трактом, як-от болі в животі, діарея та синдром подразненого кишківника серед 1 576 933 дітей і підлітків.
Діти, які перехворіли на коронавірус, мали на 25% вищий ризик розладів шлунково-кишкового тракту в постгострий період. Ризик "хронічної фази" зростав до 28% у період від шести місяців до двох років після інфікування COVID-19.
Діти, інфіковані коронавірусом, мають значно вищий ризик розвитку одного або кількох серцево-судинних захворювань, таких як аритмія, запалення серця, біль у грудях і гіпертонія.
Дослідники дійшли висновку, що ризик зростав на 63% як у дітей із вродженою вадою серця, так і в тих, хто не мав такої проблеми.
Як повідомляв УНІАН, у грудні 2024 року Конгрес США оприлюднив остаточний звіт щодо пандемії COVID-19 та її наслідків. Згідно з висновком, вірус найімовірніше виник у лабораторії в Китаї в Ухані.
У звіті розкритикували Всесвітню організацію охорони здоров'я, звинувативши її в тому, що вона надавала перевагу політичним інтересам Комуністичної партії Китаю замість допомоги людям. Також Конгрес піддав критиці вимоги щодо соціального дистанціювання та носіння масок.
Пізніше новий глава ЦРУ висловився про походження вірусу. Джон Реткліфф у своєму звіті віддав перевагу теорії випадкового витоку з дослідницької лабораторії в китайському місті Ухань.