Археологи виявили “шлях переміщення”, яким мандрували різні людські види

Археологи виявили “шлях переміщення”, яким мандрували різні людські види

Археологи в Таджикистані зробили значне відкриття — знайшли артефакт, якому близько 150 тисяч років, який, на їх думку, був важливим чинником в міграції і еволюції ранніх людей та їх предків у Центральній Азії. За даними експертів, в долині Зеравшана могли існувати кілька видів людства, зокрема сучасні Homo sapiens, неандертальці та денисівці. Ця місцевість, ймовірно, виконувала роль шляху для переселення в Азію, зазначає розслідування, опубліковане в Independent.

"Долина Зеравшана, яка в основному відома як частина Шовкового шляху в середньовіччі, виявилася важливим маршрутом для людства ще до цього періоду", — говорить співавтор роботи Йоссі Зайднер.

Під час розкопок на археологічній ділянці, знаній як Сойі Хавзак, вчені зібрали численні кам'яні знаряддя, кістки тварин і сліди стародавніх рослин. Розкопки в трьох окремих зонах виявили шари діяльності людини, що датуються періодами між 20 тисячами і 150 тисячами років тому.

Дослідники підкреслили, що ці знахідки відкривають нові горизонти для розуміння історичного клімату і середовища, а також пропонують можливості для вивчення різних видів людей, які заселяли даний регіон. Збереглися органічні матеріали, такі як обпалена деревина і кістки, роблять цю ділянку "унікальною" для вивчення давнього екологічного середовища, зазначили вчені.

"Це допомагає нам відтворити стародавній клімат території і надає надію, що подальші дослідження підкреслять біологічні звороти людських груп у цьому регіоні. Це критично важливо для усвідомлення розвитку людських популяцій і їхнього життя в Центральній Азії", — зазначив Зайднер.

Археологи переконані, що продовження досліджень може пролити світло на взаємодії між різними видами давніх людей. Цей гірський коридор у Центральній Азії, за їх оцінками, міг стати важливою точкою для розповсюдження доісторичних популяцій по обширних територіях.

"Ми сподіваємося, що подальші розкопки госпіталізують нові можливості для розуміння, як різні групи людей, такі як сучасні Homo sapiens, неандертальці та денисівці, співіснували та мігрували на цій території", — підкреслив Зайднер.

У 2018 році таджицькі археологи під час досліджень в містечку Фахробод, розташованому в районі Хуросон в Хатлонській області, виявили стародавній підземний буддистський храм. Тоді ж був знайдений і найдавніший в світі пляшка з вином, що містила кремовані залишки чоловіка. Аналізи підтвердили, що рідина в пляшці була вином.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *