Сполучені Штати Америки готують важливий військовий пакет допомоги для України, який становитиме 725 мільйонів доларів, про що повідомив президент Володимир Зеленський під час свого відеозвернення 30 листопада. "Це суттєва підтримка для наших військових на передовій. Також ми відзначаємо готовність країн Нордики та Балтії збільшити інвестиції в нашу оборонну промисловість, зокрема у виробництво вітчизняних дронів," – зазначив Зеленський.
Він також висловив вдячність за військову підтримку, надану Литвою, Норвегією та Люксембургом, про що оголосили цього тижня. "Ми цінуємо рішення Великобританії запровадити санкції проти російського тіньового флоту з танкерів. Це допомагає зберегти правильний шлях для всього світу у прагненні до справедливості. Росія повинна відчути свою відповідальність за розв’язану війну та її наслідки і бути змушеною до миру. Світ здатний це забезпечити," – підкреслив президент.
28 листопада агентство Reuters, посилаючись на два джерела, повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над пакетами військових поставок для України у розмірі 725 мільйонів доларів. Як зазначив один з інформаторів, адміністрація планує направити Києву різноманітну протитанкову зброю з американських запасів для посилення обороноздатності, в тому числі протипіхотні міни, безпілотники, ракети Stinger та боєприпаси для HIMARS. За даними Reuters, до пакету також увійдуть касетні боєприпаси.
Після обрання президентом Дональда Трампа адміністрація Байдена вживає заходів для того, щоб прискорити передачу військової допомоги Україні, щоб зміцнити її позиції в потенційних переговорах з Росією. Представники Білого дому висловлюють занепокоєння, що нова адміністрація може скоротити обсяги постачання, намагаючись підштовхнути Україну до переговорів.
В рамках цієї стратегії Байден дозволив Україні завдавати удари дальнобійними ракетами ATACMS по території Росії, санкціонував передачу протипіхотних мін, а також анулював половину кредиту в розмірі 4,65 мільярда доларів і запровадив санкції проти "Газпромбанку", уважного до якого Вашингтон вважає, що Росія використовує для закупівлі військових матеріалів для ведення війни.