Уряд, реалізуючи рішення РНБО та президента Володимира Зеленського, затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в рамках медико-соціальної експертизи (МСЕК). Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що цей план передбачає ряд заходів.
МОЗ також нагадало, що було розроблено законопроєкт, що передбачає трансформацію процесів оцінки функціональності, встановлення інвалідності та ліквідації МСЕК, а також зміни до Бюджетного кодексу України. Наразі документ знаходиться на стадії громадського обговорення. На початку жовтня законопроєкт був представлений під час зустрічі з представниками громадських організацій та експертами.
"Система МСЕК складається з установ центрального та регіонального рівня. МОЗ відповідає за створення лише Центральної МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна вертикаль налічує 328 МСЕК, серед яких 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських і міжрайонних комісій. Керівники обласних бюро призначаються та звільняються на основі рішення обласної ради, тому їх призначення здійснюється розпорядженням голови обласної ради", – йдеться в повідомленні.
МОЗ також нагадало, що на останньому засіданні уряду були внесені зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, що дозволяють Міністерству покладати права і обов'язки Центральної МСЕК на підприємства або організації, що знаходяться під управлінням МОЗ і мають ліцензію на медичну діяльність.
Також зазначається, що за розпорядженням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема розгляд оскаржень і перевірка рішень регіональних МСЕК, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності, що розташований у Дніпрі. Протягом 2024 року МОЗ створює необхідну матеріально-технічну базу, що спростить процес експертизи для громадян.
"Алгоритм оскарження рішень МСЕК залишається незмінним. Якщо ваша справа передана на оскарження до Центральної МСЕК, вона буде перенаправлена до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі. З вами зв'яжуться щодо подальших дій, при цьому черговість розгляду буде збережена", – додали в МОЗ.
Законопроєкт, розроблений Міністерством охорони здоров'я України щодо реформування МСЕК, враховує всі необхідні аспекти. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Він нагадав, що ще в травні 2023 року уряд зобов'язався провести реформу МСЕК.
"Цей законопроєкт не був написаний поспіхом, він уже пройшов етап громадського обговорення. За рішенням Ради національної безпеки і оборони, він має бути внесений до Верховної Ради України до 1 листопада", – зауважив нардеп.