Військовослужбовці, які добровільно повернуться до лав армії до 1 січня 2025 року, отримають усі соціальні гарантії. Про це повідомила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян під час ефіру національного телемарафону, про що інформує пресслужба бюро 2 грудня. Вона зазначила, що основна мета нового законодавства — створення умов для військових, які самовільно залишили свої частини, повернутися до служби до вказаного терміна і «продовжити службу без почуття провини й конфлікту із українським законодавством».
За словами представниці бюро, депутати розробили спеціальний порядок повернення військовослужбовців на службу. Зокрема, військові, які залишили частини або дезертували до набрання законом чинності, можуть повернутися за власним бажанням, але не пізніше 1 січня 2025 року, до відповідних військових частин для продовження служби.
«Командир частини протягом 72 годин з моменту прибуття військового до частини чи місця служби повинен продовжити дію контракту та поновити виплати на грошове, продовольче, речове та інші види забезпечення», — зазначає ДБР за інформацією Сапьян.
Як зазначила речниця, такому військовослужбовцю відновлюються всі державні пільги. Також командир зобов'язаний повідомити органи досудового розслідування та військову службу правопорядку про продовження дії контракту, що забезпечить автоматичний процес закриття кримінального провадження.
Проте, якщо військовий не повернеться до служби до 1 січня, це може призвести до винесення вироку. Сапьян підкреслює, що в разі визнання винним у самовільному залишенні частини або дезертирстві обвинуваченому загрожує до 10 років позбавлення волі.
Верховна Рада 21 листопада ухвалила закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше залишив частину або дезертував. Закон передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили частини, але згодом добровільно повернулися до місця служби, контракт буде продовжено, а також поновлені грошові виплати.