45% опитаних українців вважають, що перемога Дональда Трампа на американських виборах може сприяти миру в Україні. Це з’ясується з результатів соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у грудні. За даними соціологів, з тих, хто вважає, що мир стає ближчим, 15% вважають, що зміни є суттєвими, тоді як 30% вважають, що мир стає лише трішки ближче.
14% респондентів вважають, що мир, навпаки, стає більш віддаленим: з них 5% говорять про значне віддалення, а 9% – про незначне. Ще 40% опитаних вважають, що ситуація не зміниться, або ж не змогли визначити свою позицію.
Тим часом лише 7% учасників опитування вважають, що мир може бути цілковито справедливим для України, а 11% впевнені, що він буде абсолютно несправедливим. Загалом 23% українців вважають, що за Трампа мир може бути переважно або повністю справедливим, тоді як 31% вважають, що він буде здебільшого чи повністю несправедливим. 29% вважають, що будуть як вимоги України, так і поступки з боку Росії, і важко сказати, чого буде більше. Інші 18% не змогли визначитися.
КМІС також повідомив, що близько 80% українців вірять у можливість успіху у війні за умови належної підтримки з боку західних партнерів, але відчувають нестачу вчасної доставки зброї.
Під час виборчої кампанії Трамп обіцяв завершити війну протягом 24 годин після вступу на посаду. Однак колишні працівники розвідки і національної безпеки сумніваються в досяжності цього, оскільки Володимир Путін може не мати мотивації сісти за стіл переговорів.
Інавгурація Дональда Трампа запланована на 20 січня 2025 року. Раніше повідомлялося, що представники адміністрації Байдена побоюються, що під час президентства Трампа постачання зброї Україні суттєво скоротиться або взагалі зупиниться, щоб примусити Київ до переговорів.
Опитування було проведене протягом 2-17 грудня 2024 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на основі випадкової вибірки мобільних телефонів у всіх областях України (на контрольованій Урядом України території). Було опитано 985 респондентів віком від 18 років, які на момент опитування проживали на згаданій території. Статистична похибка вибірки не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для близьких до 25%, 2,5% – для близьких до 10%, і 1,8% – для близьких до 5%.