Військові та правоохоронці Великої Британії використовують безпілотники, вироблені компанією з Китаю, яка була піддана санкціям уряду Великої Британії через постачання озброєння Російській Федерації. Як повідомляє Bloomberg, компанія Autel Robotics Co., видатний виробник комерційних дронів з Шеньчженя, потрапила під обмеження Великої Британії на минулому тижні. В урядовій заяві зазначено, що Autel "участвує у підривній діяльності щодо України", постачаючи Москві різноманітні технології та обладнання, зокрема системи безпілотних літальних апаратів та супутні аксесуари.
Крім того, 20 жовтня канцлерка казначейства Рейчел Рівз була зафіксована на фото, керуючи дроном Autel Evo Max на навчальному майданчику військових служб Британії, де також був присутній міністр оборони Джон Хілі. Поліцейські відомства Ноттінгемшира та Вілтшира також застосовують дрони Autel.
Згідно з інформацією видання, Міністерство оборони та правоохоронні органи Великої Британії не порушували законодавство, оскільки придбали ці дрони до введення санкцій.
Проте, використання технологій китайської компанії, яка незабаром опинилася під обмеженнями за постачання обладнання до Росії, підкреслює труднощі, з якими стикаються західні держави при запровадженні санкцій, спрямованих на підтримку України.
Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що більше не планує купувати дрони Autel. У заяві зазначено, що безпілотники були придбані для підготовки українських новобранців, зокрема для моделювання загроз, які вони можуть отримати від російських дронів. При цьому відомство утрималося від зазначення кількості закуплених безпілотників та їх іншого застосування.
Раніше Autel була обкладена експортними обмеженнями з боку США, оскільки "была вовлечена в поставку контрольованих товарів до Росії після початку її агресії проти України" та намагалася отримати американські технології для використання у дронах китайськими військовими. В до цього судження дрони Autel також використовувалися різними поліцейськими відомствами США.
Згідно з липневим звітом аналітичного центру Atlantic Council, Autel займає майже 7% світового ринку дронів та є другим за популярністю брендом для експорту безпілотників з Китаю до Росії.
У жовтні Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти однієї фізичної та трьох юридичних осіб, включно з китайськими підприємствами, які були залучені до виробництва російських ударних БПЛА "Гарпія".
Водночас, Китай заборонив постачання акумуляторів для Skydio, найбільшої американської компанії-виробника безпілотників, яка також постачає дрони для українських збройних сил.