Падіння режиму Башара Асада в Сирії може мати позитивні наслідки для України, та існує велике бажання розвивати співпрацю з цією країною. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов під час телемарафону, коментуючи події в Сирії, що призвели до ліквідації авторитарного уряду Башара Асада. Він натякнув на те, що й Україна могла внести свій вклад у цей процес, адже сирійський режим підтримував Росію.
"У всіх випадках, коли диктаторські режими зазнають падіння, і в тих регіонах, де ці режими переплітаються з тими, які ведуть війну проти нас, це завжди буде на нашу користь. Як це сталося? По-різному, але факт є фактом. Російська Федерація вже звинувачувала нас з трибуни ООН через наші дії в перші дні. Це їхня точка зору. Багато країн працювали для того, щоб цей режим був повалений. Туреччина активно діяла, можливо, і ми десь долучалися. Нарешті, звичайні люди в Сирії, які не всі підтримували Асада, отримали нову надію на краще життя, що зрештою і відбулося", – підкреслив Буданов.
Коментуючи інтереси України в Сирії, начальник ГУР зазначив, що російські військові вербували сирійців для участі у війні проти України. Він також наголосив на важливості пошуку нових ринків для української продукції, зокрема аграрної.
27 грудня Міністерство закордонних справ України висунуло умову для відновлення дипломатичних відносин із Сирією: нове керівництво країни має відмовитися від політики, яка була зумовлена режимом Башара Асада, що визнав "незалежність" окупованих російськими військами частин України. Якщо ця позиція зміниться, Україна готова відновити дипломатичні зв’язки, розірвані у червні 2022 року.
30 грудня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відвідав Дамаск, де провів зустріч з де-факто новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа.
Глава МЗС України повідомив, що переговори з керівництвом Сирійської адміністрації, зокрема з Ахмадом аш-Шараа, прем'єр-міністром Мохамедом Аль-Башіром та міністром закордонних справ Асаадом Хасаном аш-Шейбані, були детальними і результативними.