Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозри колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства у справі постачання військовим дефектних кулеметів. Про це стало відомо 14 січня з повідомлення ДБР та Офісу генерального прокурора.
Згідно з даними слідства, у 2022 році ці посадовці мали забезпечити фронт 400 сертифікованими великокаліберними кулеметами. Натомість вони організували схему, за якою замість якісної зброї військові отримали дешеві підробки, які не придатні для використання за призначенням. В результаті підрозділи отримали лише половину від обіцяної кількості кулеметів.
«200 закуплених за державні кошти кулеметів не мали жодних маркувань, відповідної технічної документації та супровідних документів. Під час експлуатації це озброєння не могло вести безперервну стрільбу, а після перших пострілів повністю виходило з ладу через руйнування складових частин та механізмів», – повідомиляє ДБР.
Правоохоронці оцінюють завдані збитки державному бюджету більш ніж у 193 мільйони гривень, підкреслюючи, що постачання неякісної зброї створювало загрозу для українських військових.
Офіс генерального прокурора уточнює, що трьом підозрюваним висунули обвинувачення у привласненні та розтраті державного майна, а також у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Двоє керівників державного підприємства також отримали підозри у службовому підробленні. В даний час вирішується питання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних осіб.
Імена колишнього посадовця, а також імені нинішніх керівників державного підприємства поки що не розголошуються. Вказано, що розслідування проводилось за допомогою керівництва Міністерства оборони, проте міністерство не надавало публічних коментарів з цього приводу.
Також ДБР повідомляє, що йдеться про того ж самого колишнього чиновника, якому у січні 2024 року було оголошено підозру у спробі розкрадання 1,5 мільярдів гривень державних коштів на закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.
У цій справі фігурують кілька осіб, зокрема колишній керівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Олександр Лієв, який заперечує пред'явлені йому звинувачення.