Міністр фінансів США Джанет Єллен, якій Джо Байден надав повноваження щодо закону про підтримку України, повідомила, що її відомство вжене заходів у середині січня для того, щоб уникнути перевищення ліміту державного боргу. Вона закликала законодавців вжити необхідних дій. "2 січня 2025 року буде встановлено новий борговий ліміт на рівні непогашеного боргу", – написала Єллен у листі спікеру Палати представників Майку Джонсону та іншим керівникам Конгресу, за інформацією Bloomberg.
Проте казначейство отримує невелику паузу, адже 2 січня непогашений борг зменшиться на 54 мільярди доларів через очікуваний викуп державних цінних паперів, які перебувають у федеральному трастовому фонді. Економіст компанії Goldman Sachs Group Inc. Алек Філліпс вважає, що остаточний термін для ухвалення рішення щодо ліміту заборгованості, ймовірно, не настане раніше липня-серпня 2025 року.
Декілька стратегів вважали, що досягти угоди про призупинення або скасування ліміту буде простіше з огляду на контроль республіканців у Конгресі. Однак минулого тижня Трампу не вдалося добитися включення положення про зниження стелі держборгу до останнього тимчасового законопроєкту про федеральні витрати.
Суперечки навколо ліміту держборгу можуть спричинити напругу на фінансових ринках і посилити тиск на високі витрати США за запозиченнями. Ліміт держборгу є постійною проблемою для фінансових ринків. Протистояння зазвичай призводить до зниження відсоткових ставок на початковому етапі, оскільки Казначейство зменшує обсяги продажів короткострокових державних боргових зобов'язань під час дії ліміту.
У жовтні Казначейство заявило про баланс готівки в розмірі 700 мільярдів доларів на 1 січня, що, за його словами, відповідає прийнятому в 2023 році законодавству. Станом на 26 грудня резерв готівки склав 689 мільярдів доларів.
При перевищенні цієї суми Казначейство зможе використовувати фіскальний простір, створений завдяки надзвичайним заходам. За оцінками стратегів, ця сума становить близько 320 мільярдів доларів, зважаючи на призупинення щоденних інвестицій у пенсійний фонд для федеральних службовців і поповнення Стабілізаційного фонду біржі.
У першому кварталі 2024 року економічне зростання в США сповільнилося до майже дворічного мінімуму, а інфляція підскочила до неприємного рівня, перервавши тенденцію високого попиту й зниженої цінової інфляції. ВВП зріс на 1,6% у річному вимірі, що є нижчим за всі прогнози економістів. Основний двигун зростання економіки – особисті витрати – збільшився повільніше, ніж очікувалося, на 2,5%. Зростання дефіциту торговельного балансу стало найбільшим з 2022 року. Показник базової інфляції виріс на 3,7%, що стало першим квартальним прискоренням за рік.