Долар торгувався в обмежених межах щодо основних валют, застрягнувши через відсутність чітких заяв про мита з боку президента США Дональда Трампа. Як повідомляє агентство Reuters, індекс долара на ранок 23 січня залишився незмінним на рівні 108,31, після двох днів підвищення приблизно на 0,1%.
У понеділок, 20 січня, він знизився на 1,2%, що стало найзначнішим одноденним падінням з листопада 2023 року, оскільки в перший день перебування Трампа на посаді було ухвалено багато указів, але не було введено жодних митних тарифів.
Хоча Трамп висловлював можливість введення з 1 лютого мит у розмірі близько 25% для Канади і Мексики та 10% для Китаю, він також анонсував введення мит на європейський імпорт.
"Президент Трамп поки що дотримується менш агресивної позиції щодо Китаю, ніж багато хто очікував, на фоні загалом м'якішої політики та тону щодо мит", – зазначає Керол Конг, валютний стратег Commonwealth Bank of Australia.
Водночас, "ми з обережністю відзначаємо, що ризикові настрої залишаються нестабільними й можуть змінитися в будь-який момент, якщо Трамп виявить більшу агресивність у своїх діях".
"Тарифи продовжують залишатися пріоритетом для уряду США, навіть якщо їх не буде введено в перший день його перебування на посаді президента", – підкреслюють аналітики DBS.
Курс китайського юаня на офшорних торгах залишився на рівні 7,2816 за долар.
Японська єна знизилася приблизно на 0,1% до 156,69, у той час як ринки прогнозують ймовірність підвищення ставок на чверть пункту в п’ятницю на рівні 96%.
Євро майже не змінився, становлячи 1,0406 долара. Очікується, що ЄЦБ знизить ставки на чверть пункту наступного тижня.
Канадський долар утримується на рівні C$1,4389 проти долара США, при цьому Банк Канади, як очікується, також знизить ставки на чверть пункту в середу.
Курс мексиканського песо залишився незмінним, склавши 20,49 за долар.
20 січня, напередодні інавгурації Дональда Трампа, долар знизився відносно більшості основних валют.
Валюти Нової Зеландії та Австралії, які часто слугують індикаторами ризикових настроїв, зросли по відношенню до долара в понеділок. Південно-корейський вон, інша валюта, чутлива до світової торгівлі та зростання, очолив рейтинг азіатських валют.