Долар знизився до семимісячного мінімуму відносно єни. Критика президента США Дональда Трампа на адресу глави Федеральної резервної системи Джерома Пауелла ще більше підірвала довіру інвесторів до американської економіки.
Як повідомляє Reuters, долар посилив свої втрати після заяви прем'єр-міністра Таїланду про те, що торговельні переговори з Вашингтоном, заплановані на середу, затримуються.
Долар впав майже до десятирічного мінімуму, яке було зафіксовано напередодні відносно швейцарського франка, і повернувся на рівень 3-1,5-річного мінімуму щодо євро.
21 квітня Трамп посилив критику на адресу Джерома Пауелла, назвавши його "головним невдахою" і закликавши знизити відсоткові ставки "негайно" або ризикувати уповільненням економічного зростання. Перед цим Пауелл зазначив, що центральний банк може дозволити собі проявити терпіння у визначенні політики, і що ставки не слід знижувати, поки не стане зрозуміло, що мита не призведуть до стійкого росту інфляції.
"Ми у глухому куті, і є побоювання, що можуть бути вжиті дії для заміни Пауелла, що створить реальну паніку щодо долара", – зазначив Ерік Кубі, головний інвестиційний директор North Star Investment Management.
На його думку, в торговельній сфері "кожен день, коли не укладаються угоди, що забезпечують будь-яке полегшення, викликає постійне занепокоєння", що Трамп продовжить свою політику в її теперішньому вигляді, що стане "руйнівним для економіки".
Долар знизився на 0,6% і вперше з середини вересня досяг психологічного рівня 140 ієн.
Курс американської валюти зменшився на 0,1% до 0,8082 швейцарського франка, наблизившись до десятирічного мінімуму 0,8042.
Курс євро майже не змінився і становив 1,1535 долара, після того як 21 квітня підскочив до 1,1573 долара вперше з листопада 2021 року.
Стерлінг виріс на 0,25% до 1,3412 долара після того, як на початку тижня вперше з вересня піднявся до 1,3421 долара. Навіть австралійський долар піднявся до нового чотиримісячного максимуму – 0,64385 долара.
21 квітня золото досягло рекордного значення через побоювання стосовно зростання світової економіки на фоні торговельної війни між США та Китаєм, тоді як американська валюта продовжила падіння.
Індекс долара досяг трирічного мінімуму, що зробило золото більш привабливим для власників інших валют.